Verslas

2020.03.04 19:38

Koronavirusas smogė Lietuvos kelionių agentūroms – susidomėjimas poilsiu užsienyje smuko ketvirtadaliu

Užsienio reikalų ministerija išbraukė Ispanijos salą Tenerifę iš sąrašo vietų, į kurias nerekomenduojama vykti. Ministerijos teigimu, pastaruoju metu situacija dėl koronaviruso plitimo Tenerifėje stabilizavosi.

Koronaviruso baimė smogė Lietuvos kelionių agentūroms. Dalis kelionių organizatorių fiksuoja ketvirtadaliu smukusį susidomėjimą naujomis kelionėmis. Didžiosios turizmo agentūros nuo praradimų apsidraudusios, tačiau problemų esą gali kilti dėl mažų įmonių: šioms, ne visada apsidraudusioms nuo praradimų, gali grėsti ir bankrotas. Keliautojai tokiu atveju gali prarasti sumokėtus pinigus. Vyriausybė žada tokių įmonių kontrolės sustiprinimą.

Žinios. Užsienio reikalų ministerija išbraukė Ispanijos salą Tenerifę iš sąrašo vietų, į kurias nerekomenduojama vykti

Snieglentę vilnietis Saulius planavo pasiimti šeimos išvykon slidinėti į Šiaurės Italiją. Tačiau ten sparčiausiai Europoje plintantis koronavirusas planus pakeitė.

„Dedam įrangą į spintas, kitiems metams, paruošta įranga, paruošti batai. Šiemet neprireiks. Pradėjome diskutuoti - ką darom. Važiuojam ar nevažiuojam. Viską įvertinę, ir pinigus, ir tai, kad galim užsikrėsti, ir čia parvežti koronavirusą, nusprendėm, kad nevažiuosim “, – sako vilnietis.

Šeimai priėmus sprendimą atšaukti atostogas, ir užsienio reikalų ministerija paskelbė rekomendaciją nevykti į Šiaurės Italiją. Kelionių organizatoriai skrydžius atšaukė ir keliautojams pažadėjo grąžinti pinigus.

„Panikamedija, kuri yra sukelta Lietuvoje, ji paveikė keliautojus. Ir tie, kurie turėjo pasirinkimą keliauti į Šiaurės Italiją, ar kitus regionus, natūralu, kad jie keičia planus. Turbūt kokia 15 procentų, matom, užklausų, arba naujų kelionių, yra mažiau“, – sako „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė.

Didžiosios kelionių agentūros nuo praradimų apsidraudusios.

„Kažkokį poveikį tai turi, tačiau tai nėra ypatingai ženklus, nes kelionių organizatoriai turi ne vieną kryptį, į kurią vykdomos kelionės“, – sako Turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė – Rainienė.

Mažos kelionių agentūros esą ne visada būna apsidraudusios, todėl jei tenka atšaukti keliones į Šiaurės Italiją, gali grėsti bankrotas. Pinigų netenka keliautojai.

„Verslas veikia paprastu būdu: jeigu draudimas yra minimalus, tu draudiesi minimaliai 100 tūkstančių sumai, bet vykdai operacijas už 300 tūkstančių, tai yra pinigai už paslaugas, kurios bus ateityje. Tu savo dabartines operacijas vykdai būsimų klientų kelionių sąskaita. Ir labai dažnai būna žmonės, nudega tokiu atveju. Kontrolė bus sustiprinta ir atsakomybė yra akivaizdi“, – teigia premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Virusas gerokai keičia Europos skrydžių grafikus. Dėl sumažėjusios paklausos, oro linijos Europoje atšaukė jau šimtus skrydžių, daugiausia į Italiją.