Naujienų srautas

Verslas2015.09.25 10:48

Turistus Lietuvoje žavi ir sutikti žmonės, ir nacionalinė šalies virtuvė

Net ir vėstant orams, gražiausias Lietuvos vietas skuba apžiūrėti šimtai svečių iš užsienio. Pasak keliautojų, Lietuva žavi ne tik savo architektūra, bet ir istorija, nacionaline virtuve.

Į Lietuvą kasmet užsuka vis daugiau turistų – šiemet vien tik Vilniuje jų tikimasi sulaukti per milijoną. Sostinės gatvėse sutikti miesto svečiai tikina esantys maloniai nustebinti lietuviška pasiūla ir sako, kad žavi ne tik architektūra ar gamta, bet ir sutikti žmonės, nacionalinė virtuvė.

Pasak Vilniaus turizmo informacijos centro direktorės Jolantos Beniulienės, dažniausiai turistai į Lietuvą atvyksta iš kaimyninių valstybių – Baltarusijos, Rusijos ar Lenkijos, tačiau kasmet pasitaiko vis daugiau svečių iš Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Skandinavijos šalių. Tiesa, dažniausiai visi pageidauja aplankyti tas pačias vietas.

„Ko gero, 99 procentai aplanko Vilnių, daugelis aplanko Kauną, Kernavę ir Trakus. Ir, aišku, yra tokie objektai, kaip Kryžių kalnas, Kuršių nerija, kurie taip pat sulaukia didžiulio užsienio svečių dėmesio“, – sako J. Beniulienė.

Plačiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi