Verslas

2020.03.04 10:46

Dėl koronaviruso sumažėjo lankytojų restoranuose, gali nukentėti ir viešbučių verslas

BNS 2020.03.04 10:46

Paskelbus apie Šiauliuose nustatytą pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, didžiųjų miestų maitinimo įstaigose pastebimai smuko lankytojų skaičius, rašo „Verslo žinios“.

Apie 50 maitinimo įstaigų valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas ir vienas akcininkų Gediminas Balnis teigia, kad šiomis dienomis fiksuojamas pastebimas kritimas Šiauliuose, taip pat ir Vilniuje, tačiau kokią dalį kritimo Vilniuje lėmė koronavirusas, anot jo, dar sunku pasakyti.

Tuo metu 60 maitinimo taškų valdančios „Delano“ vykdomasis direktorius Gintaras Rutkauskas teigė, kad maistu prekiaujančiuose tinklo taškuose sulaukiama maždaug dešimtadaliu mažiau klientų nei anksčiau.

Viešbučių valdytojų viltis temdo koronavirusas

Praėjusiais metais dėl išaugusios numerių pasiūlos kritus viešbučių pajamoms, šiemet tikimasi, kad rinka „suvirškino“ naujus kambarius ir 2020-ieji bus geresni, tačiau viltis temdo koronavirusas, rašo „Verslo žinios“.

Vilniaus viešbučių užimtumas pernai krito 1,4 proc. iki 64,1 proc., kainos sumažėjo 4,7 proc. iki 64,5 eurų.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Ližaitytė sako, kad šių metų sausis buvo geresnis nei 2019-aisiais – kainos sumažėjo 1,7 proc. tačiau užimtumas ir pajamos išaugo atitinkamai 16,7 proc. ir 14,8 proc.

Tačiau E. Ližaitytė perspėja, kad viešbučių rezultatus šiemet gali pakoreguoti koronavirusas.

BNS primena, kad pirmasis ir kol kas vienintelis koronaviruso atvejis Lietuvoje praėjusią savaitę buvo užfiksuotas Šiauliuose iš Italijos grįžusiai moteriai.