Verslas

2020.03.03 10:12

FNTT: Vilniaus rajono bendrovė paramą asmenų įdarbinimui išleido kriptovaliutų įrangai

BNS 2020.03.03 10:12

Vilniaus rajono bendrovė įtariama paramą, kurią gavo socialiai pažeidžiamų asmenų įdarbinimui, išleidusi įrangai, skirtai kriptovaliutų kasimui, antradienį pranešė ikiteisminį tyrimą atliekanti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tarnybos duomenimis, tyrime dėl sukčiavimo ir duomenų klastojimo nustatyta, kad įvairias informacinių technologijų paslaugas teikiančia besiskelbianti bendrovė šios veiklos realiai nevykdo, tačiau 2018 metais kreipėsi į Užimtumo tarnybą, siekdama gauti valstybės finansavimą neva naujų darbo vietų kūrimui.

Gautus beveik 100 tūkst. eurų bendrovė, FNTT duomenimis, panaudojo iš kitos įmonės įsigydama kriptovaliutų kasimui (angl. mining) skirtą specializuotą įrangą, bei, siekdama atitikti formalius reikalavimus, fiktyviai įdarbino reikiamų kompetencijų neturinčius asmenis, tarp jų – ir jau sulaukusius pensinio amžiaus.

„Visi šie darbuotojai įmonėje iš tikrųjų nedirbo, bet atlyginimus gaudavo į banko sąskaitas, o vėliau pinigus įtariamieji išsigrynindavo ir galimai pasisavindavo“, – teigiama FNTT pranešime.

Įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime kol kas niekam nepareikšti, tikslinamos galimo nusikaltimo aplinkybės. Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.