Naujienų srautas

Verslas2020.03.03 06:43

Jau kovą prasidės pajamų deklaravimas, tačiau jis bus visai kitoks, nei anksčiau

Šį mėnesį Valstybinė mokesčių inspekciją (VMI) skelbs gyventojų pajamų ir turto deklaravimo pradžią.

„VMI preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas Elektroninio deklaravimo sistemoje gyventojams pateiks kovo mėnesį, kai tik į jas sukels visus turimus trečiųjų šaltinių (darbdavių, bankų) duomenis. Šiuo metu įmonės dar teikia informaciją, tikslina deklaracijas apie išmokėtus atlyginimus ir panašiai”, – Eltai nurodė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pasak jos, šiais metais pajamas gyventojai deklaruos pajamų deklaravimo vedlio pagalba.

„Tai reiškia, jog gyventojui nebereikės atsivertus formą GPM308 svarstyti, kokias per metus gautas pajamas ir kokioje eilutėje jam reikia įrašyti. Vietoj to nuo šių metų gyventojui teks atsakyti į jam pateiktus vedlio klausimus ir, tai padarius, pateikti pajamų deklaraciją”, – teigė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Šiemet deklaruojantieji pajamas gali skirti iki 1,2 proc. siekiančią paramą ne pelno siekiančioms organizacijoms, 0,6 proc. – politinėms partijoms ir 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms.

Deklaravus pajamas, gyventojai gali susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas. Deklaracijas privalo pateikti gavusieji nuomos pajamų iš kitų gyventojų, palūkanų, darbinių pajamų iš užsienio, dėl įregistruotos individualios veiklos pagal pažymą ar turėtą verslo liudijimą, jeigu yra prievolė deklaruoti turtą (pavyzdžiui, valstybės tarnautojams, politikams), norint pasinaudoti nustatytomis lengvatomis ir panašiais atvejais.

Pajamų deklaravimas paprastai baigiasi gegužės pradžioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi