Naujienų srautas

Verslas2020.03.02 13:12

EBPO dėl koronaviruso sumažino šių metų pasaulio ekonomikos augimo prognozę

ELTA 2020.03.02 13:12

Naujojo koronaviruso protrūkis smarkiai paveiks šių metų pasaulio ekonomikos augimą, įspėja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ir mažina 2020-ųjų pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę 0,5 proc. punkto iki 2,4 proc. Tai būtų žemiausias ekonomikos augimo lygis nuo 2008 pasaulinės finansų krizės.

EBPO teigimu, šioje prognozėje daroma prielaida, kad koronaviruso protrūkis šiemet baigsis, tačiau ilgesnė epidemija „gerokai pablogintų ekonomikos perspektyvą“.

Pasak EBPO, pirmąjį šių metų ketvirtį pasaulio ekonomikai gresia susitraukimas.

Kinijoje, kur gruodį prasidėjo koronaviruso COVID-19 protrūkis, šiemet ekonomika, prognozuojama, augs tik 4,9 proc. Tai yra 0,8 proc. punkto mažiau nei EBPO prognozavo lapkritį.

„Gamybos mažėjimą Kinijoje pajuto visas pasaulis“, – sakoma EBPO ataskaitoje, koronaviruso protrūkiui smogus pramonei, prekybai, turizmui ir kelionėms.

Dėl koronaviruso Kinijoje kai kur įvestas karantinas, taip pat ribojamos gyventojų kelionės. Turistų iš Kinijos srautui iš esmės išnykus, „trumpuoju laikotarpiu atsirado reikšmingas paklausos šokas“, teigė EBPO.

Koronavirusas diagnozuotas beveik 90 tūkst. ž

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi