Naujienų srautas

Verslas2020.03.02 10:40

„Wizz Air“ ir „Abu Dhabi Developmental Holding“ steigia naują oro linijų bendrovę „Wizz Air Abu Dhabi“

LRT.lt 2020.03.02 10:40

„Wizz Air Holdings Plc“ („Wizz Air”) pirmadienį praneša, kad užbaigė derybas ir pasirašė pagrindinę sutartį su partnere „Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC“ (ADDH) dėl „Wizz Air Abu Dhabi“ steigimo. Nauja žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Abu Dabio tarptautiniame oro uoste veiklą planuoja vykdyti nuo 2020 m. rudens, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Susitarimas žymi svarbiausią etapą steigiant naują, Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje įsikūrusią žemų sąnaudų oro linijų bendrovę „Wizz Air Abu Dhabi“. Bendrovė ketina žemas kainas suderinti su aukšta kokybe siūlydama skrydžius Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.

„Šiandien yra svarbi diena kelyje į mūsų naujos oro linijų bendrovės steigimą Abu Dabyje. Susitarimas reiškia mūsų ilgalaikį tikslą sukurti ekonomišką, eksploataciniu požiūriu efektyvų bei ekologiniu aspektu tvariausią verslo modelį ir paskatinti Abu Dabio aviacijos plėtrą. Siekiame didinti keleivių srautus ir sukurti paklausą augančiam Abu Dabio turizmui, ekonominei įvairovei, todėl „Wizz Air“ misija įtraukta į Abu Dabio ekonomikos strategiją. Laukiame, kada galėsime pasveikinti keleivius mūsų jauname, aplinkai draugiškame ir ypač efektyviame orlaivių parke“, – sako „Wizz Air“ vadovas Jozsefas Varadi.

Tikima, kad susitarimas prisidės prie naujų darbo vietų kūrimo, augins šalies ekonomiką ir į Abu Dabį pritrauks daugiau turistų. Pasirašyta sutartis atitinka Abu Dabio 50 mlrd. Jungtinių Arabų Emyratų dirhamų vertės akceleratoriaus programą (angl. accelerator programme) „Ghadan 21“, kuri skatina Emyratų plėtrą investuodama į verslą, inovacijas ir žmones.

„Turizmas yra Abu Dabio augimo strategijos prioritetas. Reikšmingos investicijos skiriamos ne tik oro uostams, bet ir turizmo infrastruktūrai, įskaitant viešbučius, kurortus ir kultūros objektus. Praėjusiais metais Emyratai sulaukė rekordinio 11,35 milijono lankytojų skaičiaus. Pagrindinis faktorius, kuris leido pasiekti tokius rezultatus – jungiamumas, dėl kurio atvykti paprasta ir nebrangu. Partnerystė su „Wizz Air“ ir kitomis bendrovėmis padės Jungtinių Arabų Emyratų sostinę paversti konkurencinga regionine ir tarptautine poilsio, verslo keliautojų vieta“, – sako ADDH vadovas Mohamed Hassan Al Suwaidi.

Oro linijų plėtros komanda jau pradėjo procesus su Jungtinių Arabų Emyratų civilinės aviacijos administracija dėl oro vežėjo pažymėjimo ir veiklos licencijos gavimo. Planuojama, kad personalo atrankos ir įdarbinimo procedūros prasidės per ateinančius mėnesius. Nauja bendrovė sutelks dėmesį į krypčių kūrimą Centrinėje, Rytų ir Vakarų Europoje.

„Wizz Air“ į aplinką išmetamas anglies dvideginio kiekis 2020 m. sausio mėnesį buvo mažiausias iš visų Europos oro linijų bendrovių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi