Verslas

2015.09.24 11:36

Lietuviai konkurencijos su pabėgėliais darbo rinkoje nebijo

ELTA2015.09.24 11:36

Tik kas trečias lietuvis nuogąstauja, kad į Lietuvą atvyksiantys pabėgėliai iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos paaštrins konkurenciją vietos darbo rinkoje. Taip teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt , apklausęs dirbančius ir ieškančius darbo Lietuvos gyventojus.  

Pasak cvmarket.lt rinkodaros vadovės Raimondos Tatarėlytės, net 55,6 proc. apklausos dalyvių laikosi nuomonės, kad imigrantai nekels jokios grėsmės vietiniams darbuotojams. Dažniausiai buvo nurodoma, kad jie tiesiog nenorės dirbti – gyvens iš paramos. Tokios nuomonės laikosi 22,9 proc. respondentų.

14 proc. teigia, kad perkeltų asmenų bus mažai ir jie Lietuvoje ilgai neužsilaikys. 9,6 proc. įsitikinę, kad netrukus į Lietuvą atvyksiančių sirų ar irakiečių kvalifikacija bus žemesnė. O dar beveik tiek pat respondentų atkreipė dėmesį, kad atvykėliai nemokės lietuvių kalbos, neišmanys vietinių sąlygų bei aplinkinių mentaliteto, tad konkuruoti su vietiniais dėl darbo jiems bus labai sunku.

Tačiau 34,1 proc. darbingo amžiaus šalies gyventojų teigia jaučią grėsmę iš imigrantų. 17,3 proc. mano, kad atvykėliai gali paveržti darbo vietas sutikdami dirbti pigiau. Likusiųjų teigimu, atvykusių iš Afrikos bei Artimųjų Rytų patrauklumą darbdaviams gali didinti valdžios teikiamos lengvatos.

10,3 proc. apklausos dalyvių atsakė, kad migrantų klausimu neturi aiškios nuomonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.