Verslas

2020.02.29 20:18

Per metus padaugėjo manančių, kad darbą susirasti sunku arba beveik neįmanoma

Ieškančiųjų darbo apklausa parodė, kad palyginus su praėjusiais metais, padaugėjo manančių, kad susirasti darbą sudėtinga ar beveik neįmanoma. Dažniau pesimistiškai nusiteikusios yra moterys, kurioms daugiau kaip 35-eri, jos dažniau nei vyrai diskriminuojamos dėl amžiaus ar šeiminės padėties. Ieškantieji darbo vyrai dažniau sulaukia mažesnio nei tikisi atlyginimo ar kitokio darbo pobūdžio.

Vilnietė Ieva šiuo metu dirba augančiame startuolyje „Billo“ – bendruomenės rinkodaros platformoje, kurioje įvairūs prekių ženklai bendradarbiauja interaktyviai. Šį darbą moteris rado vos per kelias dienas.

„Aš gyvenu Vilniuje, sostinėje, tai daug lengviau susirasti darbą bet kokio amžiaus ar kategorijos žmonėms. Asmeniškai jau 7 metus dirbu technologijų, startuolių ekosistemoje“, – pasakoja „Billo.App“ vykdomoji direktorė Ieva Dirvonskaitė.

Nors Ievos istorija – sėkminga, atliktos apklausos duomenys rodo, kad moterys, kurioms per 35, dažniau nei vyrai, mano, kad įsidarbinti sudėtinga. Moterys nurodė, kad yra diskriminuojamos dėl amžiaus ar vaikų.

Darbo ieškantys vyrai dažniau minėjo sulaukiantys darbo pasiūlymų už algą, kuri mažesnė, nei jie norėtų. Dažnai netenkina ir darbo pobūdis. Kelias savaites darbo ieškantis vilnietis Andrius sako su tuo susidūręs.

Žinios. Per metus padaugėjo manančiųjų, jog darbą susirasti sunku arba beveik neįmanoma

„Tie nurodyti atlyginimai, kuriuos aš matau skelbimuose, būna gerokai mažesni nei aš įsivaizduoju, kokie yra rinkoje. Iš tikrųjų yra toks jausmas, kad darbdaviai jau pradeda derėtis dėl atlyginimo rašydami skelbimą (...)“, – mano rinkodaros specialistas Andrius Chranovskis.

„CV online“ atlikta apklausa taip pat atskleidė, kad, palyginti su praėjusiais metais, padaugėjo manančiųjų, kad rasti darbą sudėtinga ar beveik neįmanoma. Šiemet taip pat sumažėjo manančių, kad darbą rasti įmanoma, ar kad tai padaryti yra daug galimybių.

„Jų darbo paieškos užtrunka gerokai ilgiau, dažnam tenka susidurti su 6 mėnesių darbo paieška ir su 12. Kai perlipamas tas 6 mėnesių laikotarpis, dažnas susiduria su rizika tapti ilgalaikiu bedarbiu, dažniausiai į šią kategorija pakliūva tie, kurie virš 40 ar 45 metų amžiaus“, – užsimena „CV Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

Pernai Užimtumo tarnyba registravo 242 tūkstančius laisvų darbo vietų – 6 procentais daugiau nei užpernai.

„Pirmąją vietą užėmė parduotuvių pardavėjai, toliau – sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojai, virėjai, lengvųjų automobilių, taksi furgonų vairuotojai, tada – statybininkai, dažytojai, vamzdynų montuotojai ir vandentiekininkai, taip pat suvirintojai“, – vardija užimtumo tarnybos duomenų analitikė Dovilė Mackevičienė.

Apklausą atlikusi bendrovė taip pat teigė, kad paprastai pageidaujama gauti alga yra apie 40 procentų didesnė nei ta, kurią mokėti yra pasiryžęs darbdavys.