Verslas

2020.02.29 08:45

Dauguma prekybos tinklų nesvarsto laikinai apriboti būtiniausių prekių pardavimo kiekių vienam žmogui

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.02.29 08:45

Prekybos tinklui „Norfa“ paskelbus apie svarstomą galimybę laikinai apriboti būtiniausių prekių pardavimų kiekius vienam žmogui, jei bus pastebėta, kad perpardavinėtojai supirkinėja didelius kiekius produktų, kiti prekybos tinklai teigė to neplanuojantys.

„Rimi“ kol kas nepastebi, kad dideli kiekiai būtiniausių prekių būtų perkami perpardavimo tikslais, todėl nesvarsto riboti galimybės pirkėjams jų įsigyti”, – Eltą informavo prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Pasak jos, palyginti praėjusios ir šios savaitės pirmadienio-ketvirtadienio pardavimus, matyti, jog makaronų pardavimai išaugo apie du kartus, mėsos konservų – apie penkis kartus, įvairių kruopų, tokių kaip grikiai, perlinės kruopos, – apie tris kartus daugiau.

Prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta taip pat nurodė, jog ribojimų imtis neplanuojama.

„Ilgiau galiojančių prekių pardavimų didėjimą matome ir imamės įvairių priemonių, kad jų netrūktų, tačiau šiuo metu papildomų pardavimų ribojimų nesame numatę”, – sakė V. Lopeta.

„Iki“ prekybos tinko vadovė Indrė Baltrušaitienė nurodė, kad apie prekių ribojimus vienam asmeniui taip pat nesvarstoma.

„Iki“ komanda, reaguodama į esamą situaciją, jau kelias dienas kalbasi su tiekėjais, kad mūsų pirkėjai būtų aprūpinti būtinaisiais maisto produktais ir lentynos neištuštėtų. Dėl žmogiškų veiksnių natūralu, kad, kai prekės greit perkamos, trunka ilgiau, kol jų vėl prisipildo parduotuvėse”, – komentare nurodė ji.

„Maxima” prekybos tinklo komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė sakė, kad ilgesnio galiojimo prekių pardavimai per pastarąsias kelias dienas išaugo 20–30 proc. Pasak jos, daugiausia išaugo makaronų, kruopų pardavimai, mėsos ir žuvų konservų, pastebimi didėjantys aliejaus ir popieriaus gaminių pardavimai.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad klientai „Maximos“ parduotuvėse rastų visų jiems reikiamų prekių. Dėl to esame padidinę užsakymų kiekius ir atsiprašome savo klientų, kad fiziškai nespėjame krauti prekių į lentynas”, – sakė ji.

„Norfa“ pranešė, kad ketvirtadienį makaronų, kvietinių miltų pardavimai išaugo daugiau kaip 3 kartus, kiaulienos konservų, grikių, miežių, manų kruopų – apie 4 kartus, perlinių kruopų, ryžių – apie 7 kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.