Naujienų srautas

Verslas2020.02.28 14:59

Pustuščiu lėktuvu iš Milano grįžusiems lietuviams – dezinfekcija ir biuletenio pasiūlymas

Rankų dezinfekcija, temperatūros matavimas ir pasiūlymas gauti nedarbingumą – su tuo susidūrė penktadienį pustuščiu lėktuvu iš Milano į Vilnių paskridę lietuviai.

„Nusileidus, dezinfekavo rankas, paklausė, ar norim nedarbingumo – jeigu nori, gali vietoje užpildyti formą ir tą nedarbingumą suteikia. Pamatuoja temperatūrą ir dar duoda lankstinuką“, – BNS sakė 50-metė kaunietė Rima Gelžinienė.

Ji kartu su šeima buvo slidinėti Lombardijos regione esančiame Livinjo miestelyje. Grįžus į Lietuvą, šeimai taip pat buvo nurodyta pateikti kontaktinius duomenis.

Lietuvos oro uostuose iš Italijos ir kitų rizikos šalių grįžtančius žmones pasitinka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro savanoriai.

Sveikatos apsaugos ministras penktadienį skelbė, kad netrukus juos turėtų pakeisti kariai, kurie rinks atvykusiųjų duomenis.

Lietuvos oro uostai teigia, kad pastarosiomis dienomis ėmėsi papildomai dezinfekuoti patalpas.

„Gerokai dažniau dezinfekcinėmis priemonėmis pradėjome valyti bendras erdves, paviršius. Turime visas būtinas rekomenduojamas apsaugos priemones savo darbuotojams“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos oro uostų atstovas Marius Zelenius.

„Kitą savaitę planuojami papildomi mokymai visiems darbuotojams. Praėjusį mėnesį vyko tokie mokymai“, – pridūrė jis.

Pirmasis koronaviruso atvejis penktadienio naktį nustatytas ir Lietuvoje – juo užsikrėtė 39 metų moteris, kuri šią savaitę grįžo iš Italijos. Ji yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Pasaulyje nuo kiniško koronaviruso jau registruota daugiau nei 2,8 tūkst. mirčių, iš viso užfiksuota daugiau nei 83 tūkst. atvejų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi