Verslas

2015.09.24 07:16

Prognozuoja mažmeninės prekybos augimą

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.24 07:16

Tyrimas rodo, kad per ateinančius trejus metus mažmeninė prekyba turėtų sparčiausiai augti Baltijos šalyse. Iki šiol Lietuva buvo trečia pagal parduotuvių plotą, tenkantį vienam gyventojui, todėl ketvirtadienį Vilniuje atidaromas prekybos centras šį rodiklį dar kiek padidins.  

Šiuo metu Vilniuje yra trys dideli prekybos centrai ir dar beveik 10 mažesnių. Ketvirtadienį duris atveria dar vienas didelis prekybos centras, į kurį daugiau kaip 50 milijonų eurų investavo Estijos nekilnojamojo turto investicinė bendrovė. 
 
Taip Lietuva dar labiau padidins prekybos plotą, tenkantį vienam gyventojui, kuris yra maždaug trečdaliu didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis. Pagal šį rodiklį praėjusiais metais Lietuva buvo trečia Europos Sąjungoje po Švedijos ir Nyderlandų. 
 
Maždaug per dešimtmetį šalis iš sąrašo antrosios pusės šoktelėjo į trečią vietą, nes labai stipriai plėtėsi prekybos tinklai. Šiuo metu Lietuvos, Šiaurės šalių ir Nyderlandų rinkos yra perpildytos. Dėl to, anot ekspertų, konkurencija šalies mažmeninėje prekyboje yra labai didelė, taigi vartotojai viliojami vis mažesnėmis kainomis ir įvairiomis akcijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.