Verslas

2020.02.28 11:48

Prekybos tinklai didina prekių užsakymus, „Norfa“ svarsto riboti pardavimą

atnaujinta 15.29
Erika Alonderytė, Vytautas Budzinauskas, BNS2020.02.28 11:48

Padaugėjus gyventojų apsipirkimams parduotuvėse, prekybos tinklai sako prekių užsakymus didinantys kelis kartus. Tuo metu „Norfa“ pranešė ir apie svarstymus riboti būtiniausių prekių pardavimų kiekius vienam žmogui.

„Svarstoma galimybė laikinai apriboti būtiniausių prekių pardavimų kiekius vienam žmogui, jei bus pastebėta, kad perpardavinėtojai supirkinėja didelius kiekius produktų“, – teigiama „Norfos“ pranešime.

Įmonė taip pat pabrėžia, kad būtiniausių prekių užsakymai padidinti kelis kartus, todėl jų gali pritrūkti tik trumpam laikui.

„Net jei būtiniausių prekių pardavimai dar labiau padidėtų, turint galvoje tai, kad sandėliuose atsargų pakanka, produktų tikrai nepritrūksime“, – pranešime sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

„Norfos“ teigimu, parduotuvėse auga ilgesnio galiojimo prekių pardavimai. Ketvirtadienį makaronų, kvietinių miltų pardavimai augo daugiau nei tris kartus, kiaulienos konservų, grikių, miežių, manų kruopų – keturis kartus, perlinių kruopų, ryžių – septynis kartus.

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė sako, jog riboti pardavimų nesvarstoma, anot jos, įmonės tikslas – užtikrinti, kad prekių netrūktų.

„Kvotų tikrai nesvarstome įvesti, galvojame apie kitką, kad tų prekių būtų ir žmonės rastų, o čia dar jeigu su kvotom... Ir šiaip jau užtenka tos baimės, kuri yra nepagrįsta“, – BNS sakė ji.

R. Aukštuolytės teigimu, šiuo metu didžiausias iššūkis – pakrauti prekes, nes parduotuvėse pagausėjo pirkėjo, o prekių krauti į lentynas nespėjama.

„Nespėjame atvežti, užsakymai padidinti kelis kartus, jaučiamės pasiruošę. Sudėtingiausia yra užkrauti, nes nespėji, ir net nėra vietos, yra daug žmonių, kurie perka. (...) Netgi krauti neapsimoka, palieka paletes darbuotojai ir blokais išsineša“, – BNS sakė ji.

Pasak R. Aukštuolytės, pastarosiomis dienomis „Maximos“ parduotuvėse pardavimai išaugo 20-30 procentų. Labiausiai didėja kruopų, makaronų, žirnių pardavimai. Kai kur daugiau perkama druskos, konservų, aliejaus, popierinių gaminių.

Parduotuvėse apsisaugoti siekiama dažniau dezinfekuojant pirkinių vežimėlius ir krepšius.

„Visur yra dezinfekantai prie vežimėlių ir krepšelių, žmogus atėjęs gali dezinfekuoti rankas, imti vienkartines pirštines, imti vežimėlį ir apsipirkti, kas penkis kartus per dieną patys dezinfekuojame vežimėlius ir krepšelius, kasininkės turi dezinfekantus kasose“, – teigė R. Aukštuolytė.

Prekybos tinklas „Iki“ teigia kasdien pagal pirkėjų poreikius koreguojantis užsakomas prekes į parduotuvių lentynas, todėl prekių nepritrūks.

„Pirkėjai šiuo metu daugiau perka kruopų, makaronų, cukraus, konservų. Juos kasdien pateikiame į lentynas, tad jų pakaks visiems norintiems jų įsigyti“, – BNS teigė tinklo atstovė Indrė Baltrušaitienė.

Bendrovė „Lidl Lietuva“ teigia, jog prekybos tinkle „Lidl“ imamasi priemonių užtikrinant prekių pakankamumą.

„Ilgiau galiojančių prekių pardavimų didėjimą matome ir imamės įvairių priemonių, kad jų netrūktų, tačiau šiuo metu papildomų pardavimų ribojimų nesame numatę“, – BNS komentavo „Lidl Lietuvos“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt