Verslas

2015.09.23 20:57

Kaune atidaryta nauja laboratorija

Kaune atidaryta, skelbiama, didžiausia laboratorija Lietuvoje. Padalinį mieste turinti Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos technologijų ir paslaugų bendrovė naujai Kauno technologijos universiteto laboratorijai skyrė 100 tūkstančių eurų.

„Jei norite pastatyti laivą, reikia ne vyrus surinkti, liepti jiems parūpinti rąstų, paskirstyti darbus ir duoti nurodymų, bet išmokyti tuos vyrus trokšti plačios, beribės jūros“, atidarydamas naują laboratoriją rašytoją Antoine`ą de Saint-Exupery citavo bendrovės „Intermedix Corporation“ vadovas.

Beveik 30-yje šalių dirbanti bendrovė į universiteto kūrybinės erdvės kūrimą investuoja pirmąsyk. Laboratorijai Kauno technologijos universitete skyrus 100 tūkstančių eurų, įrengta 16 kompiuterizuotų darbo vietų, įsigyta specializuotos programinės įrangos.

„Norime būti inovacijų ir čia vystomo informatikos mokslo dalimi. Investuoti šiame universitete nutarėme paskatinti sėkmingo mūsų operacijų centro Kaune darbo – jame dirba per 500 darbuotojų, kitais metais planuojame jų daugiau kaip septynis šimtus“, – sako „Intermedix Corporation“ generalinis direktorius Joelis Portice.

„Mes esame sutarę su universitetu ir turime abipusius įsipareigojimus rodyti pastangas iš abiejų pusių – tai yra bendravimas su studentais, studentų projektų rėmimas, dalyvavimas atrenkant geriausius, stipriausius studentus, galimybė suteikti jiems praktikos atlikimą pas mus“, – teigia UAB „Intermedix Lietuva“ viceprezidentas ir direktorius Lukas Jankauskas.

Universitetas skelbia, kad tokia – specializuota trijų dalių laboratorija – didžiausia Lietuvoje. Pirmojoje, kūrybingumo, laboratorijoje studentai iš daugybės idėjų rinks geriausią ir tikrins, ar ji gali būti įgyvendinta. Antrojoje – dirbdami su verslininkais ir dėstytojais ją vystys, o trečiojoje – pristatys. 

„Vyksta smegenų šturmas, vyksta idėjų generavimas ir, jeigu tam tikri trūkumai matomi, mes vėl grįžtame atgal į pirmą laboratoriją. Jeigu dar trūksta, jie grįžta pas mūsų dirbančius mokslininkus, reiškia, mes juos remiame. Rezultatas yra toks, kad studentas nebaigtų savo baigiamuoju darbu, o baigtu realiu produktu, reikalingu rinkoje, reikalingu vartotojui, ir žinotų, kaip jį įvesti į rinką“, – aiškina KTU Realaus laiko kompiuterinių sistemų centro vadovas prof. dr. Egidijus Kazanavičius.

Laboratorijoje kartu dirbs ne tik informatikos, bet ir medicinos, rinkodaros, finansų specialybių studentai.