Naujienų srautas

Verslas2015.09.23 20:37

Trišalėje taryboje sutarta steigti Išmokų fondą

ELTA 2015.09.23 20:37

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje trečiadienį vykusioje Trišalėje taryboje profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės atstovai sutarė dėl svarbiausių ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų. Susitikime sutarta dėl Išmokų fondo steigimo, iš kurio išeitinės išmokos darbuotojams bus mokamos pagal stažą.

Susitarta dėl vieno mėnesio išeitinių išmokų visiems atleidžiamiems darbuotojams ir papildomų išeitinių iš Išmokų fondo darbuotojams, dirbantiems ilgiau nei 5 metus, numatant papildomas 1, 2 ir 3 mėnesių išmokas už atitinkamai 5, 10 ir 20 metų darbo stažą.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbi ministerijos, fondą administruos „Sodra“, įmokas į jį mokės darbdaviai, administravimas numatytas iš fondo lėšų. Planuojama fondą surinkti ne taip drastiškai mažinant darbdavių mokamas socialinio draudimo įmokas. Socialinio modelio rengėjai siūlė artimiausius 12 metų kasmet po 1 proc. mažinti darbdavių mokamą socialinio draudimo įmoką. Nusprendus steigti naują fondą, sutarta, kad minėta išmoka kasmet bus mažinama po 0,7 proc., o nebe po 1 proc. Fondo veiklą stebės darbdavių, darbuotojų ir vyriausybės atstovai.

Kitas Trišalės tarybos posėdis numatomas rugsėjo 29 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi