Verslas

2020.02.28 08:33

Dėl koronaviruso gali sutrikti lietuviško sūrio pardavimai į Italiją

BNS2020.02.28 08:33

Pienininkų laukia išbandymai koronavirusui pradėjus plisti Italijoje, kur Lietuvos bendrovės eksportuoja didžiąją dalį savo produkcijos, apie atšaukiamus užsakymus pieno perdirbėjai dar nekalba, tačiau tam ruošiasi, rašo „Verslo žinios“.

Didžiuosius pieno perdirbėjus vienijančios asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Šimonio teigimu, lietuviškų sūrių pardavimai užsienyje sudaro apie 40 proc. viso lietuviškų pieno gaminių eksporto vertės, o Italijoje parduodamas kas antras kilogramas sūrio, skirto užsienio rinkoms. Pavyzdžiui „Rokiškio sūris“ eksportuoja daugiau kaip pusę savo pagamintų sūrių, o bendrai Lietuvos bendrovės kasmet į Italiją išveža apie 30 tūkst. tonų.

„Iš visų pieno gamintų, eksportuojamų į Europos Sąjungą, 70-80 proc. keliauja į Italiją. Kol kas produkcijos judėjimas vyksta, sutrikimų nėra, tačiau tai rimta grėsmė visam sektoriui“, - pasakoja E. Šimonis, pasak kurio, sutrikus tiekimui į Italiją pieno perdirbėjams reikėtų ieškoti, kur realizuoti savo produkciją, nes mažiau gaminti jie negali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.