Naujienų srautas

Verslas2020.02.27 17:58

„Litgrid“ pastotės keliamo triukšmo mažinimą gyventojams žada po dviejų metų

Beveik trejus metus elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ pastotės triukšmą kenčiantys Alytaus rajono gyventojai izoliuojančių sienelių sulauks tik po dvejų ar daugiau metų. Nepriklausomiems ekspertams nustačius, kad triukšmo lygis viršija nustatytas ribas, „Litgrid“ vadovai planuoja parengti projektą triukšmui mažinti ir jį pristatyti gyventojams. Alytaus rajono savivaldybė taip pat turi priekaištų „Litgrid“ dėl sugadintų kelių.

Jolitos Kunigiškienės šeima ieškojusi ramios vietos rajone, netoli Alytaus net neįtarė, kad įsikūrus ir susitvarkius aplinką nuolat turės kęsti elektros jungties su Lenkija transformatorių pastotės erzinantį ūžesį.

Jau pradėti elektros jungties su Europa plėtros antro etapo statybos darbai – nuo 500 iki 1800 megavatų galios.

„Sunkiasvorės mašinos vėl važiuos pro mus, didžiausias judėjimas, bus ir dulkės ir išgadintas kelias. Padidins galią, tas garsas, ūžesys dar padidės“, – skundėsi Alytaus rajono gyventoja Jolita Kunigiškinė.

„Pasiliksim visi kurti. Turėtų sodinti kokį mišką, statyti sieneles, kas, kad padarė pylimus, jie nieko neduoda, neišsprendžia“, – sako Užubalių bendruomenės pirmininkė Filomena Lazauskienė.

Apsaugoti gyventojus nuo triukšmo „Lidgrid“ bendrovę ragina ir visuomenės sveikatos centras.

„Patys pirminiai sutrikimai tai būtų nervų sistemos, tai yra ir pablogėjusi savijauta, žmonių didesnis nervingumas. Tai kelia žmonėms stresą, jeigu labai ilgalaikis, tai gali būti pažeistos kitos sistemos , ir širdies kraujagyslių sistema, kada gali padidėti kraujospūdis“, – aiškino Visuomenės sveikatos centro atstovė Dalytė Nekraševičienė.

Alytaus rajono savivaldybės vadovai sako turintys karčios patirties, bendraujant su elektros jungtį prižiūrinčia bendrove – esą neįsiklausoma ne tik į gyventojų skundus dėl triukšmo, bet laiku nesutvarkomi ir sunkiasvorių automobilių išmalti keliai.

„Kokį kaupą žemės supylė ir tas turi garsą užstoti, bet pasirodo, kad ne, yra gi sienelės, yra priemonės, ne milijonus kainuoja. Čia valstybės nacionalinis svarbos objektas, nepriklausomumo simbolis ir šitaip nepaisyt gyventojų“, – teigia Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Tik po paskutinių triukšmo matavimų nustačius, kad pastotės transformatorių skleidžiamas triukšmas viršija leistinas normas, „Lidgrid“ pažadėjo imtis veiksmų ir su Savivaldybe pasirašė memorandumą dėl konkrečių priemonių, kaip slopins triukšmą.

„Dabar prekyba su Lenkija tokia intensyvi, įrenginiai dirba tokiu pajėgumu, kad atlikus matavimus, mes suprantam ko tie gyventojai skundžiasi. Reikia suprasti, kad tai nebus per dieną. Jeigu nuvažiuosi į prekybos centrą ir nupirksi akliną sieną tai nebus naudos. Reikia atlikti skaičiavimus, ir viešųjų pirkimų procedūra užtruks. Mūsų vertinimu, 2, 2 su puse metų“, – nurodo „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.

Prie Alytaus elektros pastotės plėtra kainuos apie 26 mln. eurų. Tai užtikrins techninę galimybę sujungti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemas darbui avariniu režimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi