Verslas

2015.09.23 15:32

„Bank of America“: padidinus mokesčius „Rosneft“ smarkiai nukentės

ELTA 2015.09.23 15:32

Jungtinių Valstijų banko „Bank of America“ (BofA) ataskaitoje trečiadienį teigiama, kad Rusijos bendrovės „Rosneft“ ir „Surgutneftegaz“ rimčiausiai nukentės šalies vyriausybei priėmus naują Finansų ministerijos iniciatyvą dėl Naudingųjų išteklių gavybos mokesčio didinimo.

Anot dokumento, „Rosneft“ mokestinė našta 2016 metais gali kilstelėti 171 mlrd. rublių, t. y. sudaryti 14 proc. ikimokestinio pelno. Savo ruožtu „Lukoil“ rodiklis išaugtų 70 mlrd. rublių (7 proc.), „Surgutneftegaz“ kils 48 mlrd. rublių (14 proc.), „Gazprom Neft“ ūgtelės 37 mlrd. rublių (8 proc.), o „Bašneft“ – 15 mlrd. rublių (9 proc.).

Analitikai taip pat paskaičiavo, kad Rusijos naftos bendrovių dividendai smuks 10–30 proc. Tiesa, „Gazprom“ ir „Novatek“ nenukentėtų, jeigu mokestis būtų padidintas tik naftos gavybos sferai.

„BofA“ specialistai nurodo, kad greičiausiai mokestis bus didinamas mažiau, nei tikisi Finansų ministerija.

Naujienų agentūra TASS nurodo, kad ateinančiais metais į biudžetą bus nesurinkta dalis pajamų iš naftos gavybos sektoriaus. Pavyzdžiui, pirmąjį šių metų pusmetį iš biudžeto dėl šios priežasties jau buvo išskaičiuota 2,1 trln. rublių pajamų.

Tik pusę šios dalies kompensavo rublio devalvacija. Norėdama padidinti biudžetines pajamas šiuo metu Rusijos finansų ministerija siūlo keisti mokesčio skaičiavimo formulę. Anot ministro Antono Siluanovo, toks žingsnis leistų ateinančiais metais papildomai gauti 605 mlrd. rublių mokestinių pajamų.