Naujienų srautas

Verslas2020.02.26 17:52

Dėl koronaviruso – iššūkiai Lietuvos oro uostams: griežtesnė patikra, skrydžių iš Italijos per savaitę – penkiolika

atnaujinta 18.06

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją, o šalies oro uostuose vykdoma atidesnė keleivių patikra ir registracija.

Vyriausybė taip pat paskyrė 150 tūkst. eurų Sveikatos apsaugos ministerijai, kad ši galėtų įsigyti papildomų apsaugos priemonių kovai su koronaviruso epidemijos plėtra. Lietuvoje kol kas neužregistruotas nė vienas koronaviruso atvejis.

Trečiadienio popietę Vilniaus oro uoste tikrinta parskridusių iš Milano keleivių temperatūra.

Per savaitę tiesioginių skrydžių iš Italijos šiaurės, kur nustatytas koronaviruso židinys, yra penkiolika.

Taip pat nuspręsta steigti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, kuris nuo šiol koordinuos veiksmus. Šio centro vadovu paskirtas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ekstremaliosios situacijos paskelbimas leis lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, įsigyti įvairių priemonių be viešųjų pirkimų.

Sveikatos apsaugos viceministras patikino: kol kas apsaugos priemonių pakanka. Algirdas Šešelgis teigė nustebęs, kad toks didelis žmonių antplūdis gauti 14 dienų nedarbingumą, jei lankėsi Šiaurės Italijoje. Ir pripažino, kad šeimos gydytojai dar tiksliai nežino, kaip elgtis, todėl nesklandumų nebus išvengta. Paskelbus ekstremaliąją situaciją, rekomendacijų laikytis bus privaloma.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasigendantis aktyvumo dėl užkrato tikrinant iš galimų viruso židinių grįžtančius žmones.

Šiuo metu premjeras Saulius Skvernelis atostogauja, jo patarėjas patvirtino- šalyje, kurioje nustatyti koronaviruso atvejai, paprastai jis ilsisi Ispanijoje. o sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra komandiruotėje Amerikoje. Premjero patarėjas pranešė, kad S. Skvernelis ir ministras rytoj dirbs. Rytoj vyks ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis. Centras teiks rekomendacijas dėl įvairių masinių renginių, taip pat ir dėl penktadienį Kaune planuotų „Žalgirio“ bei Milano krepšinio klubų rungtynių.

Ruošiasi ir Klaipėda

Koronavirusui plintant Europoje, vienas galimų kelių užkratui į Lietuvą – per jūrų uostą.

Jau po mėnesio Klaipėdoje pasklis pirmieji kruizinių laivų keleiviai. Priimti turistus rengiasi uosto direkcija, turizmo centras ir medikai.

Šiemet kruizinės laivybos sezonas Klaipėdoje prasidės kaip niekad anksti. Jau kovo 31 dieną čia, šioje krantinėje, prisišvartuos pirmas kruizinis laivas, įprastai kruiziniai keleiviai – Klaipėdoje džiaugsmas, tačiau šiemet jie kelia nerimo.

Jei atplauktų laivas su įtariamu koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, jam būtų skirta atskira krantinė. Apie atplaukiantį laivą tarnyboms pranešama prieš dvi paras. likus dviem valandoms iki įplaukimo, susisiekiama su įgula, ar sergančiųjų nėra.

„Jeigu informacija būtų tokia, kad visi sveiki, nėra karščiuojančių, nėra tų požymių, tai vadinasi, laivas gauna taip vadinamą laisvą praktiką, gali išlipti keleiviai. Jeigu pasitvirtina, yra organizuojama laivo apsauga ir toliau jau tos laivo kompanijos arba kapitonas sprendžia, ką daryti toliau“, – sako Visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Ligoniai greitąja būtų vežami į Klaipėdos universitetinę ligoninę, Infekcinių ligų skyrių. Čia galima priimti 200 pacientų, esant poreikiui – ir daugiau. Tačiau didžiausia bėda, kad ligoninė iki šiol negauna reagentų koronavirusui nustatyti.

Uosto direkcija irgi ruošiasi: jau dabar yra prašoma įgulų pateikti paskutinių dešimties lankytų uostų sąrašą.

Šiemet Klaipėdą turėtų aplankyti 69 kruiziniai laivai, atplukdysiantys 85 tūkst. keleivių, tačiau situacija gali kisti.

Patys turizmo informacijos centrai – irgi rizikos zona, čia kas dieną apsilanko šimtai svečių iš įvairių šalių, tad ir čia, pasak direktorės, norima dezinfekcinių priemonių, kaukių, tačiau šių pirkinių tenka palaukti.

Žinios. Viena garsiausių pasaulio tenisininkių Marija Šarapova paskelbė, kad baigia karjerą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi