Verslas

2015.09.23 11:46

„Danske Bank” pasirašė sutartį su „Swedbank” dėl Lietuvos ir Latvijos mažmeninės bankininkystės verslo pardavimo

LRT.lt 2015.09.23 11:46

„Danske Bank” pasirašė sutartis su „Swedbank” padaliniais Lietuvoje ir Latvijoje dėl mažmeninės bankininkystės verslo pardavimo, rašoma pranešime spaudai.  

Sandoris apima banko mažmeninės bankininkystės klientų sąskaitas, indėlius, paskolas, mokėjimo korteles ir vertybinius popierius. Artimiausiu metu dokumentai bus perduoti Konkurencijos tarybai, kurios leidimas yra būtinas sandorio įvykdymui, ir atitinkamai institucijai Latvijoje.

 Šių metų pradžioje „Danske Bank” pristatė savo planus Baltijos šalyse koncentruotis į verslo ir privačios bankininkystės klientų aptarnavimą, tuo pačiu metu palaipsniui išeinant iš mažmeninės bankininkystės srities.

 „Šis sandoris padės mums įgyvendinti strategiją būti Šiaurės šalių banku, kuris padeda savo verslo klientams,vykdantiems verslą ir už šio regiono. Norime plėsti savo verslo bankininkystės veiklą dirbdami su Lietuvos ir tarptautiniais klientais, didindami paslaugų spektrą bei siūlydami novatoriškus sprendimus“, – sako „Danske Bank“ grupės verslo bankininkystės direktorius Larsas Stensgaardas Morchas.

 „Danske Bank“ ir „Swedbank“ įsipareigojo užtikrinti sklandų paslaugų perkėlimą ir pagalbą klientams, kuriuos palies šis sandoris.

 Gavus leidimą paslaugų perkėlimas numatomas 2016 m. pirmąjį ketvirtį. Paslaugomis, kurių teikimą numatoma perleisti „Swedbank“, naudojasi apie 120 tūkst. privačių „Danske Bank“ klientų Lietuvoje ir apie 7 tūkst. Latvijoje. Perleidžiamo paskolų portfelio dydis Lietuvoje yra apie 525 mln. eurų, Latvijoje – apie 116 mln. eurų.

 Po leidimo gavimo „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientai, kuriuos palies šis sandoris, bus atskirai ir išsamiai informuoti apie paslaugų perkėlimo procesą ir laukiančius pasikeitimus. Šiuo momentu „Danske Bank” mažmeninės bankininkystės klientams jokių veiksmų imtis nereikia.