Naujienų srautas

Verslas2012.06.15 10:21

Ragina susimokėti už neteisėtai įgytas Gedimino pr. trinkeles

ELTA 2012.06.15 10:21

Vilniaus miesto savivaldybė siūlo visiems, kurie galbūt Gedimino prospekto trinkeles įsigijo neteisėtai ir neturi dokumentų, įrodančių įsigijimo teisėtumą, atsiskaityti su miestu.

Vilniaus miesto savivaldybė siūlo visiems, kurie galbūt Gedimino prospekto trinkeles įsigijo neteisėtai ir neturi dokumentų, įrodančių įsigijimo teisėtumą, atsiskaityti su miestu.

Jiems, atvykus į savivaldybę, bus išrašyta sąskaita pagal turimą trinkelių faktinį kiekį ir rinkos kainą.

„Gyventojų pranešimai apie galimus neteisėtus Gedimino prospekto trinkelių panaudojimo atvejus – vienas efektyviausių būdų, padedančių greičiau ir efektyviau spręsti šį klausimą. Miestas siūlo žmonėms, kurių teritorijoje galbūt yra naudojamos Gedimino prospekto trinkelės, už jas sumokėti. Tuomet miestas nesikreips į jokias teisėsaugos institucijas“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Gedimino prospekte pagal rekonstrukcijos dokumentus iš viso buvo išardyta beveik 16 tūkst. kvadratinių metrų trinkelių, iš jų – beveik 7 tūkst. panaudotos mieste vykdytuose projektuose: Bernardinų bažnyčiai, Prezidentūrai, Balsių mokyklai, VĮ „Lietuvos energetikos muziejus“, Dievo Gailestingumo šventovei, Šv. Dvasios g., Pilies g., Universiteto ir Šventaragio g., Karveliškių kapinėse, Aguonų g. skvere, Liauksmino g., ties Gedimino pr. 9, Vrublevskio g.

Dalis trinkelių vis dar saugoma UAB „Grinda“ sandėliuose. Tačiau apskaitoje nėra informacijos apie 9 tūkst. kvadratinių metrų raudonojo granito ir juodojo bazalto trinkelių, kurios buvo išvežtos 2007–2009 metais.

Vilniaus miesto meras A. Zuokas balandžio viduryje viešai kreipėsi į vilniečius ir kitus Lietuvos gyventojus prašydamas informuoti apie pastebėtus Gedimino prospekto senųjų raudono granito ir juodo bazalto panaudojimo atvejus. Tarnybos jau nustatė apie dešimt atvejų, kuriuose įtariama buvo naudojamos Gedimino prospekto trinkelės.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas, gavęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pareiškimą dėl granito ir bazalto trinkelių dingimo rekonstruojant Gedimino prospektą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto vagystės.

Pareiškime nurodoma, kad pasigesta beveik 8 800 kvadratinių metrų trinkelių, kurių bendra vertė – daugiau kaip 1 milijonas 140 tūkstančių litų. Sostinės pareigūnai, pradėję ikiteisminį tyrimą, tikrina ir tikrins visus viešoje erdvėje minimus atvejus, susijusius su dingusiomis trinkelėmis. Planuojama apklausti visus Gedimino prospekto rekonstrukcijoje dalyvavusius ir už rekonstrukciją atsakingus asmenis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja bei koordinuoja Vilniaus m. apylinkės prokuratūra. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi