Naujienų srautas

Verslas2020.02.25 18:36

Kelionių milžinė „Expedia“ ketina atleisti 3 tūkst. darbuotojų

ELTA 2020.02.25 18:36

Kelionių planavimo platforma „Expedia“ pranešė apie ketinimus atsisakyti apie 3 tūkst. darbo vietų. Bendrovė paskelbė, kad viena iš šio žingsnio priežasčių – „nuviliantys“ praėjusių metų veiklos rezultatai.

Bendrovė, valdanti ne tik savo pagrindinę internetinę platformą, tačiau ir tokias platformas, kaip „hotels.com“, „Hotwire“, „Travelocity“, „Cheaptickets“, „Egencia“ ir „carrentals.com“, pirmadienį paskelbė, kad šio sprendimo imtasi nusprendus, jog įmonė „siekė plėtros netinkamais ir nedrausmingais būdais“.

„Didelės technologijų bendrovės ėjo tokiu pat keliu, norėdamos sugrįžti stipresnės ir konkurencingesnės nei bet kada anksčiau. Savo kelionę pradėjome iš naujo, o pasaulio pavertimas pasiekiamu yra mūsų rankose“, – teigė bendrovė.

Vasario 13-ąją telefoninio skambučio metu bendrovės valdybos pirmininkas Barry'is Dilleris įmonę pavadino „išpūsta“ ir pareiškė, kad dauguma darbuotojų nežino, „ką turi veikti dienos metu“.

B. Dilleris taip pat sakė, kad 2020-aisiais bus siekiama sutaupyti apie 300-500 mln. dolerių.

Besibaigiant gruodžiui, įmonėje dirbo daugiau nei 25 tūkst. darbuotojų. Dėl planuojamų darbo vietų atsisakymų bus panaikinta apie 12 proc. darbo jėgos.

Bendrovei vadovaujantys asmenys atskleidė, kad praėjusiame ketvirtyje grynosios pajamos smuko 4 proc., o vienai akcijai tenkantis pelnas nukrito 1 proc.

Gruodžio pradžioje „Expedia“ pranešė apie generalinio direktoriaus Marko Okserstromo ir vyriausiojo finansų pareigūno Alano Pickerillo pasitraukimą iš pareigų po to, kai bendrovė paskelbė „nuviliančius“ trečiojo ketvirčio veiklos rezultatus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi