Verslas

2015.09.23 08:35

IDF prezidentas dalijo patarimus Lietuvos pienininkams

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.23 08:35

Tarptautinės pienininkystės federacijos (International Dairy Federation - angl. (IDF)) prezidentas Jeremy Hillas teigia, kad Lietuvos pienininkai dėmesį turėtų sutelkti į pieno gamybos efektyvumą ir produkcijos kokybę. 

Pasak jo, naujų rinkų paieška yra reikalinga, tačiau, kalbant apie pieno sektoriaus plėtrą, turėtų būti pabrėžiama kokybė: kurti kokybiškus ūkius, gamyklas, galutinius produktus.

Tai, anot J. Hillo, suteiks galimybę veikti įvairiausiose rinkose, ar Europos, ar Rusijos, kai ši panaikins embargą, ar Kinijos ir kitur.

Kita perspektyva, pasak jo, yra tokios šalys, kurios turi augantį vartojimą. Kaip pavyzdį, jis pateikia Indoneziją, turinčią didelę populiaciją, sparčiai didėja ir šios šalies pajamos vienam gyventojui. Anot J. Hillo, artimiausiu metu visuomenė turėtų suvartoti gerokai daugiau pieno produkcijos.

Vilniuje tęsiasi Pasaulinis pienininkystės kongresas. Trečiadienį dalyviai iš daugiau nei 50 valstybių aptars taikomas inovacijas, pieno maistinę vertę, rinkos iššūkius ir kitas temas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.