Verslas

2020.02.25 12:36

Kelionių organizatorius: karantinuotame viešbutyje Tenerifėje mūsų klientų iš Lietuvos nėra

atnaujinta 13.13
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.02.25 12:36

Pietų Tenerifėje patvirtinus, kad vienas italų turistas yra užsikrėtęs koronavirusu, dėl to viešbutyje, kur gyveno vyras, karantinuota apie 1 tūkst. svečių, sunerimo ir lietuviai, pamėgę šią salą.

Kol kas daugiau žinių apie viešbutyje esančius lietuvius Užsienio reikalų ministerija (URM) neturi, tikina, kad šiuo metu visą informaciją tikrina per ambasadą Madride.

Lietuvos piliečiams, vykstantiems ar jau esantiems Ispanijoje, URM rekomenduoja išlikti budriems, su savimi visuomet turėti galiojančius asmens dokumentus, saugoti asmeninius daiktus, vengti susibūrimų, turinčių protestų/demonstracijų požymių.

„Mūsų tautiečių prašoma artimiausiu metu susilaikyti nuo vykimo į pietinėje Tenerifės salos dalyje esantį Adechės miestą ir jo apylinkes.“, – rašoma URM pranešime žiniasklaidai.

Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento Konsulinės informacijos skyriaus vedėja Jolita Būčytė-Šidlauskienė LRT RADIJUI sako, kad ambasada jau kreipėsi į viešbutį ir teiraujasi, ar jame nėra Lietuvos piliečių.

„Kol kas atgalinės informacijos neturime, bet ambasada rūpinasi. Laukiame atsakymo iš ambasados“, – pažymi J. Bučytė-Šidlauskienė.

„Novaturas“: mūsų klientų šiam eviešbutyje šiuo metu nėra

Savo ruožtu vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje „Novaturas“ teigia, kad minėtame viešbutyje lietuvių nėra, tiesa, po poros savaičių du žmonės buvo užsisakę kambarius šiame viešbutyje, todėl planus jiems teks keisti ir jie bus perkelti į kitą apgyvendinimo vietą.

„Tenerifės viešbutyje „H10 Costa Adeje Palace“ šiuo metu nėra nė vieno „Novaturo“ kliento iš Lietuvos. Artimiausias skrydis, kuriuo keliausiantys mūsų klientai yra pasirinkę minėtą viešbutį, yra numatytas kovo 13 d. Iš viso reiso tokių žmonių yra 2 ir jie, savaime suprantama, bus perkelti į kitą viešbutį“, – LRT.lt pateiktame atsakyme teigia „Novaturo“ Komunikacijos projektų vadovė Dovilė Zapkutė.

Anot jos, „Novaturo“ partnerių duomenimis, gyvenimas ir turizmas saloje vyksta įprastai.

„Žmonių saugumas – mūsų didžiausias prioritetas, todėl, jei aplinkybės keistųsi, imtumėmės visų reikalingų priemonių“, – LRT.lt teigė D. Zapkutė.

Vienas viešbučio klientas su teigiamu koranaviruso testu

LRT.lt primena, kad atlikti tyrimai patvirtino, kad iš Italijos į Adechę atvykęs turistas yra užsikrėtęs koronavirusu.

„El Mundo“ rašo, kad tai iš šiaurinio Italijos Lombardijos regiono atvykęs gydytojas. Tai jau trečias patvirtintas koronaviruso atvejis Ispanijoje.

Dėl to buvo karantinuota apie tūkstantį viešbučio „H10 Costa Adeje Palace“ svečių, nes čia buvo apsistojęs užsikrėtęs medikas. Vietos žiniasklaida praneša, kad prie įėjimo į viešbutį budi policijos pareigūnai, jie niekam neleidžia įeiti ar išeiti.

Šimtams viešbučio svečių yra atliekami tyrimai, siekiant nustatyti, ar jie nėra užsikrėtę COVID-19 virusu. Vienas britas „Sky News“ pasakojo, kad žmonėms „tebuvo nurodyta likti savo kambariuose“.

*************************************

Su Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje galima susisiekti telefonu +34 91 702 21 16, su Lietuvos Respublikos konsulatu Valensijoje - +34 963 816 291. Po darbo valandų galima skambinti visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444. Bendrasis pagalbos telefono numeris Ispanijoje – 112.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx.