Verslas

2015.09.22 20:54

Ukraina nori gauti rusiškų dujų pigiau nei Europa

ELTA2015.09.22 20:54

Ukrainos pareigūnai tikisi, kad naujojoje sutartyje su Rusija dėl dujų tiekimo žiemos laikotarpiu (nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.) pavyks pasiekti žemesnę kainą, nei moka Europa. Tokias viltis antradienį paskelbė Ukrainos energetikos ministras Vladimiras Demčišinas, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.  

Anksčiau pareigūnas kalbėjo, kad daugiausiai šalis už dujas pasirengusi mokėti po 230 JAV dolerių už 1 tūkst. kub. metrų.

Savo ruožtu jo kolega iš Rusijos energetikos ministerijos Aleksandras Novakas po dvišalio susitikimo su Europos Komisijos vicepirmininku ir už energetikos sąjungą atsakingu EK nariu Marošu Šefčovičiumi pranešė, kad Rusija yra pasirengusi nurodytu laikotarpiu suteikti dujų kainos nuolaidą Ukrainai.

Anot jo, žiemos laikotarpiu kaina bus nustatyta to paties lygio, kaip ir Ukrainos kaimynėms, pavyzdžiui, Lenkijai. Beje, sprendimas dėl nuolaidos dydžio bus priimtas atsižvelgiant į Europos Sąjungoje galiojančias dujų sandorių kainas.

Rusijos naftos gavybos koncerno „Gazprom“ valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris pareiškė, kad nuolaidos dujoms dydis Ukrainai iki šiol nėra nustatytas. Dujų kaina be nuolaidos siekia 252 JAV dolerius už 1 tūkst. kub. metrų.

Ukrainai parduodamoms dujoms Rusijos vyriausybė laikotarpiu nuo šių metų liepos 1 d. iki rugsėjo 30 d. taikė nuolaidą perskaičiavusi eksportuojamoms prekėms nustatomą akcizą. Analogiško kuro kiekio kaina siekė 247 JAV dolerius už 1 tūkst. kub. metrų. 

Tiesa, Ukraina atsisakė pirkti dujas, nes ši kaina Kijevo nebetenkino. Šiuo metu šalis vykdo tik dujų tranzitą per savo teritoriją, tačiau pati neperka dujų iš Rusijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt