Naujienų srautas

Verslas2020.02.25 08:50

Šapoka: koronaviruso pasekmių Lietuvos ekonomika neišvengs

Finansų ministras Vilius Šapoka, vertindamas sparčiai plintančio koronaviruso įtaką Lietuvos ekonomikai, LRT RADIJUI sako, kad šalis pasekmių neišvengs. Jo teigimu, Lietuva turi būti pasirengusi bet kokiems scenarijams.

Koronavirusas, pasak specialistų, vis labiau artėja prie Lietuvos. V. Šapokos tikinimu, Lietuva galimam koronavirusui šalyje yra pasiruošusi, tačiau, vertindamas šio viruso įtaką šalies ekonomikai, finansų ministras perspėja, jog Lietuva pasekmių neišvengs.

„Kadangi yra tiek tiesioginis poveikis per sutrikusias tiekimo grandines, tiek netiesioginis per mažėjančią paklausą eksporto rinkose, Lietuvai pasekmės bus bet kuriuo atveju. Kitaip tariant, tiek gamyba gali nukentėti, tiek tarptautinė prekyba, o mastas priklausys nuo pastangų vaisingumo stabdant šio viruso protrūkį“, – kalba V. Šapoka.

Nors, pasak ministro, Tarptautinis valiutos fondas prognozavo, kad koronaviruso įtaka pasaulio ekonomikai daugiausia bus jaučiama pirmąjį metų ketvirtį, V. Šapoka teigia, jog neapibrėžtumas jau dabar yra didelis.

„Virusas persikelia ir toliau plinta Europoje. Manau, kad turime būti budrūs, apdairūs ir pasirengę bet kokiems scenarijams. [...] Aš manau, kad rezervai yra pakankamai dideli, jie siekia šimtus milijonų. [...] Nespekuliuokime, kas būtų, jeigu būtų“, – pažymi V. Šapoka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi