Naujienų srautas

Verslas2020.02.24 14:48

Mauricas: Lietuva gali pritraukti daugiau pramonės investicijų nei Estija

Malvina Baužytė, ELTA 2020.02.24 14:48

Banko „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Lietuva, palyginti su Estija, turi pranašumų pritraukiant investicijas į paslaugų ir pramonės sektorius.

„Lietuva turi pranašumą, kad mes galime pritraukti daugiau pramonės investicijų. Estijoje viskas susikoncentravę Taline, likusi šalies dalis yra pakankamai silpna (...) ir regioninė atskirtis didesnė negu Lietuvoje. (...) Mes turime Kauną, Klaipėdą, jie turi stiprų pramonės pagrindą, turi laisvą ekonominę zoną, pramonės parkus. Tai gali būti vienas iš mūsų pranašumų, lyginant su Estija, nes mes galime pritraukti ne vien investicijas į paslaugų sektorių, bet ir į pramonės“, – laidoje „Delfi rytas“ sakė Ž. Mauricas.

Jo teigimu, didesnis investicijų pritraukimas leidžia Lietuvai mažinti ekonominį atsilikimą nuo Estijos.

„Ypač pastaruoju metu Lietuva pritraukė daugiau investicijų negu Estija, to irgi nereikia pamiršti. Tai leidžia Lietuvai sumažinti atsilikimą nuo Estijos arba net šiek tiek vytis“, – tikino ekonomistas.

ELTA primena, kad Vyriausybė vasario pradžioje pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama sukurti mokestines paskatas pritraukiant stambias investicijas. Nuo pelno mokesčio būtų atleisti tie investuotojai, kurie investuos ne mažiau kaip 30 mln. eurų ir sukurs ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų.

Siūloma nustatyti, kad pelno mokesčio lengvata juridiniam asmeniui, vykdančiam stambų projektą, taikoma ne ilgiau nei 20 metų nuo stambaus projekto investicijų sutarties įsigaliojimo dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi