Verslas

2020.02.24 14:44

Linkevičius: Pasaulio prekybos organizacija turi atsižvelgti į technologinę pažangą

LRT.lt2020.02.24 14:44

Pirmadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Roberto Azevedo. Ministras akcentavo būtinybę atnaujinti PPO taisykles ir pritaikyti jas modernios ekonomikos poreikiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Susitikimo metu L. Linkevičius pabrėžė Lietuvos paramą daugiašalei prekybos sistemai ir išreiškė viltį, jog artėjanti 12-toji PPO ministrų konferencija taps gera proga ne tik baigti derybas dėl žuvininkystės subsidijų ribojimo, tačiau ir įtvirtinti gerą pažangą Lietuvos verslui aktualiais klausimais.

„PPO turi užtikrinti sąžiningas žaidimo taisykles, pirmiausia nustatant disciplinas pramoninių subsidijų naudojimui. PPO taip pat turi atsižvelgti į technologinę pažangą ir nustatyti elektroninės prekybos sąlygas“, – teigė L. Linkevičius.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti PPO įgyvendinami techninės paramos projektai, skirti padėti pasaulinės prekybos taisyklių įgyvendinimui. Lietuva ne tik pati aktyviai dalyvauja tokio pobūdžio projektuose Rytų partnerystės šalyse, tačiau ir prisideda prie PPO veiklos šioje srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt