Naujienų srautas

Verslas2020.02.24 14:19

Žiemelio aviacijos grupėje – nerimas: darbuotojai sako, kad grįžę iš Kinijos verčiami eiti į darbą, bendrovė tą neigia

Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ darbuotojai sunerimę ir prašo žiniasklaidos pagalbos. Jie teigia, kad iš Kinijos grįžtantys kolegos yra verčiami eiti į darbą bendrovės biure, kuris įsikūręs netoli Vilniaus oro uosto. Tačiau įmonė kategoriškai neigia šią informaciją ir dalinasi dar sausio gale darbuotojams išsiųstu laišku su rekomendacijomis dirbti iš namų.

Aviacijos verslo grupė turi padalinių ir įmonių Azijoje, taip pat Kinijoje. Pavyzdžiui, kaip nurodo pati bendrovė, orlaivių nuomos paslaugas „Avia Solutions Group“ įmonių grupėje teikia „AviaAM Leasing“ ir „AviaAM Financial Leasing China“. Pastaroji yra įsikūrusi Henano provincijoje, kuri, įvedus į žemėlapį, yra vos 500–700 kilometrų nuo koronaviruso židinių – Hubėjaus ir Uhano miestų.

LRT.lt primena, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prieš porą dienų paskelbė naujas rekomendacijas dėl koronaviruso. NVSC rekomenduoja, kad Kinijoje pastaruoju metu besilankę ir grįžę į Lietuvą asmenys turėtų 2 savaitėms likti namuose. Jei darbdavys nesuteikia galimybių dirbti nuotoliniu būdu, NVSC gali padėti užtikrinti 2 savaitėms nedarbingumą.

Jaudinasi dėl koronaviruso

Tačiau dirbantieji bendrovės biure netoli Vilniaus oro uosto sunerimę, kad iš Kinijos grįžę kolegos kaip niekur nieko eina į darbą.

„Įmonė turi porą filialų. Žmonės dirba aviacijos remonto gamykloje Charbine, taip pat yra mokymų centras Kinijos pietuose, lizingo bendrovė „AviaAM Financial Leasing China“, kuri formaliai nėra „Avia Solutions Group“ įmonė, bet su ja susijusi. Šių metų sausį, daugiausiai sausio gale, dalis darbuotojų sugrįžo į Lietuvą, paskutiniai – gal prieš kokių 10 dienų. Iš viso gal apie 15 žmonių. Jie buvo grąžinti į Lietuvą ir, grubiai tariant, jau kitą dieną išėjo į darbą ir dirba šalia visų kitų darbuotojų biure, kur dirba apie 1000 žmonių. Be jokio karantino, be jokių apribojimų – nieko“, – jaudinasi į LRT.lt redakciją kreipęsi darbuotojai, kurie pageidavo išlikti anonimais.

Jų žiniomis, Kinijoje esantiems darbuotojams leidžiama dirbti iš namų, tačiau Lietuvoje neįžvelgia grėsmės ir nesupranta, kas gresia.

Virusas verčia koreguoti planus, bet darbuotojai eiti į darbą neverčiami

LRT.lt kreipusis į „Avia Solutions Group“ komunikacijos vadovę Vilmą Vaitiekūnaitę, ji teigė, kad tokia informacija ją labai nustebino, nes bendrovė dar sausio 31 d. išsiuntė laišką su rekomendacijomis grįžusiems iš Kinijos neiti į darbą ir dirbti iš namų.

„Labai keista situacija, nes mano pačios darbuotoja buvo Taivane, turėjo jungiamąjį skrydį per Honkongą ir dvi savaites grįžusi į Lietuvą buvo karantine – dirbo namuose. Niekas neverčia eiti į darbą, mes kaip tik skatiname, kad nebūtų einama į darbą. Mes gi turime padalinių Kinijoje. Kaip tik ir vadovai, ir visi kiti, atvažiavę iš Kinijos, kuriems netgi buvo problema atskristi, kai jie atskrido. Jie tikrai nebuvo verčiami eiti į darbą“, – tikino ji.

V. Vaitiekūnaitė pridūrė, kad siaučiantis koronavirusas išties jaukia planus, tačiau svarbiausia yra sveikata ir saugumas.

„Problema, žinokite, yra didžiulė, nes mes turime balandį renginį Tailande, bet dabar niekas nenori ten važiuoti ir mes patys nenorime, nors ten problemos (turiu omenyje, paskelbtos ekstremalios situacijos šalyje) dar kaip ir nėra“, – sakė ji.

Esantieji Kinijoje dirba iš namų

Bendrovės personalo direktorė Inga Staniūnė taip pat teigė, kad tokie darbuotojų skundai jai kelia nuostabą.

„Neturiu tokios informacijos, kad kažkas verčiamas eiti į darbą. Ėmėmės prevencinių veiksmų ir gavę išaiškinimus iš Visuomenės sveikatos centro savo viduje rūpestingai, atsižvelgdami į darbuotojų gerovę ir besirūpindami jais, išleidome vidines žinutes, kurios labai aiškiai pasako, kad jei buvo komandiruotėje Kinijoje, kur dabar mes apskritai nerekomenduojame vykti, jeigu nėra kažkokių ekstremalių situacijų, bent 2 savaites dirbtų namuose, kad galėtume įsitikinti, kad jie nėra užsikrėtę ir nėra viruso apraiškų.

Esame vidiniame intranete pasidalinę tokia žinute, išsiuntę ir kitoms dukterinėms organizacijoms ne tik Lietuvoje, bet ir į kitus padalinius“, – sakė ji.

I. Staniūnė teigė, kad pradės vidinį patikrinimą, kas galėjo nutikti organizacijoje, jog juntamas kai kurių darbuotojų nerimas.

Ji taip pat patvirtino, kad darbuotojai, šiuo metu esantys ir dirbantys įmonėse Kinijoje, dirba iš namų.
„Kaip tik šiandien gavau patvirtinimą, kad, kadangi yra karantinas, jie neina į darbą“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi