Verslas

2020.02.24 13:49

ES ir JK prekybos derybos gali būti pradėtos jau kitą savaitę

ELTA 2020.02.24 13:49

ES valstybės narės antradienį turėtų patvirtinti prekybos derybų su Jungtine Karalyste (JK) įgaliojimus, tai leis jau kitą savaitę pradėti derybas dėl prekybinių ryšių po „Brexito“, naujienų agentūrai „Reuters“ teigė neįvardijamas aukštas Briuselio diplomatas.

„Tikimės rytoj (antradienį) priimti derybų įgaliojimus, tai leistų mums labai greitai pradėti derybas, galbūt net kitą savaitę“, – tvirtino diplomatas.

Sausio 31 d. JK pasitraukus iš ES, prasidėjo 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis, per kurį tikimasi sutarti dėl tolesnių prekybinių Briuselio ir Londono santykių.

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen ir vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier anksčiau buvo išreiškę abejonę dėl JK premjero Boriso Johnsono siekio visapusišką sprendimą priimti iki metų pabaigos.

ES atstovai jau ne kartą įspėjo, kad JK neturėtų tikėtis laisvos prieigos prie Bendrijos rinkos, jei nesilaikys ES socialinių ir aplinkos apsaugos standartų.

Manoma, kad sunkiausiai seksis tartis dėl žvejybos teisių. Briuselis reikalauja, kad blokui būtų paliktas priėjimas prie JK vandenų. B. Johnsonas savo ruožtu yra sakęs, kad JK taps „nepriklausoma jūrine valstybe“ ir žuvininkystės kontrolę perims į savo rankas.