Verslas

2015.09.23 10:51

A. Butkevičius: investicijoms regionuose reikia gerų idėjų ir projektų

LRT.lt2015.09.23 10:51

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Lazdijų rajono savivaldybėje dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Regionų ekonomika – sėkmės pamokos ir neišnaudotos galimybės“. Čia kartu su Lazdijų ir Alytaus rajonų bei Kalvarijos vadovais buvo diskutuota, kaip regione skatinti investicijas, mažinti nedarbo lygį ir tinkamai panaudoti Europos Sąjungos (ES) lėšas ekonominei regionų plėtrai, rašoma pranešime spaudai.

„Apie Lazdijų ir Alytaus rajonų bei Kalvarijos savivaldybių problemas ir būdus, kaip jas spręsti, tarėmės prieš pusantrų metų. Tenka vėl sugrįžti prie šios temos, nes čia, deja, išlieka vienas didžiausių nedarbo rodiklių šalyje, ypač tarp jaunimo, bei didžiausia „šešėlinė“ darbo rinka, – apie dar prieš pusantrų metų buvusias problemas kalbėjo A. Butkevičius. – Siekiame bendro tikslo padėti ieškoti kelių, kaip pritraukti investicijas, plėtoti verslus, kurti naujas darbo vietas. Regionų ekonomikos gaivinimas, socialinės atskirties mažinimas yra mūsų Vyriausybės prioritetas“.

Premjero teigimu, iš ES lėšų suformuota daug programų investicijoms ir verslui skatinti. Tos lėšos tikrai pasieks savivaldybes, bet tam reikia gerų idėjų, pavyzdinių projektų.

„Esate kaimynai, gerai pažįstate vieni kitus, dalykitės tarpusavyje idėjomis, kelkite iniciatyvas, kreipkitės pagalbos į vyriausybę, mes tikrai padėsime veikliems žmonėms įgyvendinti sumanymus“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

„Verslios Lietuvos“ ir „Investuok Lietuvoje“ atstovai kalbėjo, jog didesnių investicijų siekiančios savivaldybės turi vienytis, kooperuotis ir kartu rengti patrauklius projektus, nes laimi tik turintys geriausias idėjas. 

Vidaus reikalu viceministras Artūras Narkevičius priminė, kad iki sausio mėnesio turi būti parengti vietinių veiklos grupių projektai ES paramai gauti, taip pat supažindino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pertvarkymo planais.

Vėlesnės diskusijos metu savivaldybių vadovai siūlė diferencijuoti mokesčius ir suteikti lengvatas investuojant regionuose, nenašių žemių regionų ūkininkams taikyti palankesnes sąlygas pretenduojant į ES paramos lėšas, daugiau dėmesio skirti alkoholio prevencijos programai, plėtros taryboms bei kitiems vietos gyventojams aktualiems klausimams. 

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, minėtų savivaldybių tarybų nariai, verslo atstovai, taip pat „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius bei „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros koordinatorė Rugilė Andziukevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt