Verslas

2015.09.23 10:54

VW skandalas: P. Korėja tikrins dyzelinius automobilius

ELTA 2015.09.23 10:54

Pietų Korėjos vyriausybė ketina atlikti tyrimą po to, kai „Volkswagen“ (VW) koncernas pripažino manipuliavęs dyzeliniais varikliais varomų automobilių testų rezultatais JAV, informuoja BBC.

Pietų Korėjos valdžia pranešė patikrinsianti iki 5 tūkst. „Volkswagen“ modelių „Jetta“ ir „Golf“, taip pat 2014–2015 m. surinktus modelius „Audi A3“.

Jeigu bus nustatyta problemų, bus patikrinti visi dyzeliniais varikliais varomi vokiški automobiliai.

Pirmadienį VW akcijos nuvertėjo beveik 20 proc. Penktadienį „Volkswagen“ atšaukė Jungtinėse Valstijose pusę milijono savo automobilių.

Be to, bendrovei gresia milijardų dolerių vertės baudos, o įmonės vadovybei gali būt iškeltos baudžiamosios bylos.

„Volkswagen“ direktorių tarybos pirmininkas Martinas Winterkornas viešai atsiprašė, pažadėjęs palaikyti tyrimą, kurį atliks Vokietijos transporto ministerija.

„Aš asmeniškai apgailestauju dėl to, kad piktnaudžiavome savo pirkėjų ir gyventojų pasitikėjimu“, – pareiškė jis.

M. Winterkornas pradėjo tarnybinį tyrimą, kurio metu bus nustatytos priežastys, dėl kurių buvo naudota programinė įranga, leidžianti testo metu sumažinti išmetamųjų dujų kiekį į atmosferą.

Šias programas amerikiečių ekspertai nustatė tokiuose modeliuose kaip „Audi A3“, „VW Jetta“, „Beetle“, „Golf“ ir „Passat“. „Volkswagen“ nutraukė šių automobilių prekybą JAV, o čia jie sudarė apie ketvirtadalį visų įmonės pardavimų.

JAV aplinkosaugos apsaugos agentūra pranešė, kad už kiekvieną automobilį, neatitinkantį JAV ekologinių standartų, gamintoja sumokės 37,5 tūkst. JAV dolerių (33,6 tūkst. eurų) baudą. Atsižvelgus į tai, kad nuo 2008 metų JAV parduotų automobilių skaičius siekia 482 tūkst., bendra baudos suma gali siekti 18 mlrd. JAV dolerių (16,12 mlrd. eurų). Ši bauda yra milžiniška net VW koncernui, kuris neseniai aplenkė įmonę 'Toyota“ ir tapo didžiausiu pasaulyje automobilių gamintoju.