Naujienų srautas

Verslas2020.02.24 09:13

Statulevičius: NT kainų augimą lemia išaugusios statybos darbų kainos

ELTA 2020.02.24 09:13

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius teigia, kad nekilnojamasis turtas (NT) Lietuvoje brangsta dėl augančių statybos darbų kainų.

„Situacija yra tokia, kad tiek apimtimi, tiek kaina turime (NT kainų. – ELTA) augimo dinamiką. Kodėl taip yra? Tai yra pirmiausia dėl tų pačių sąnaudų, (...) dėl kaštų augimo. Pastatyti NT brangsta. Žemė, ant kurios statoma, jos nėra tiek daug, reikia išieškoti, rasti, derėtis ir apribojimų yra tikrai nemažų. Vis daugiau žmonių nori įsigyti NT (...) centrinėse miesto dalyse“, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicijaׅ“ sakė M. Statulevičius.

Pasak LNTPA vadovo, dėl brangstančių statybos darbų bei sklypų NT šalyje neturėtų pigti ir artimiausiu laikotarpiu.

„Kainos taip pat labai nekrinta tų sklypų. Bet, aišku, didžiausias iššūkis – statybos darbų kainos, t. y. užmokesčiai darbuotojams, medžiagų kainos, jos tikrai augo dviženkliais skaičiais. (...) Tokios dedamosios lemia, kad tas NT nelabai ir gali pigti“, – aiškino jis.

„Ober-Haus“ duomenimis, per metus (2020 metų sausį, palyginti su 2019 metų sausiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 7,1 proc., Kaune – 7,6 proc., Klaipėdoje – 6,2 proc., Šiauliuose – 12,2 proc. ir Panevėžyje – 13,9 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi