Verslas

2015.09.22 12:26

R.Masiulis: energetinis saugumas neatsiejamas nuo geopolitikos

BNS2015.09.22 12:26

Energetikos ministras teigia, kad energetiniam saugumui svarbi ir geopolitika. Anot Roko Masiulio, tai atspindės ir atnaujinama šalies energetikos strategija.

„Šiandien energetinis saugumas yra ne tik energetikos politikos tema. Jis apima ir labai svarbius geopolitinio saugumo elementus. Dabar atnaujinama energetikos strategija, kuria siekiama sukurti energetikos politiką, pagrįstą diversifikavimu, tvarumu ir saugumu“, – Vilniuje vykstančiame branduolinės energetikos programos plėtros seminare sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Vyriausybių atstovai ir energetikos ekspertai iš Japonijos, Jungtinės Karalystės, Baltijos šalių, Lenkijos ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) šią savaitę Vilniuje diskutuoja apie branduolinės energetikos perspektyvas, žmogiškųjų išteklių plėtrą ir visuomenės palankumą, pranešė Energetikos ministerija.

Naujasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda patvirtino Japonijos vyriausybės paramą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui.

Pasak bendrovės „Hitachi Visaginas Project Investment“ vadovo Takao Kuriharos, bendrovė ištobulino reaktorių gamybos ir montavimo metodus bei procesus – jie leidžia jėgaines pastatyti laiku ir neviršijant biudžeto.

2011 metų liepą „Hitachi“ buvo pasirinktas kaip strateginis Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto investuotojas. Tačiau Lietuva, Latvija ir Estija iki šiol nėra priėmusios sprendimo, ar įgyvendins projektą.

Populiariausi