Verslas

2015.09.22 10:00

Rinkos vertins, ar gamintojai dėl Kinijos sulėtino tempą

LRT.lt 2015.09.22 10:00

Euro zonoje trečiadienį bus skelbiamas rugsėjo gamintojų pasitikėjimo indeksas (angl. PMI). Rinkos dalyviai akylai stebės šio rodiklio dinamiką ir bandys įžvelgti, kiek Kinijos ekonominio sulėtėjimas turės realaus poveikio euro zonos ekonomikai, rašoma pranešime spaudai.

Prognozuoja smukimą

Kaip teigia „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas Nepaisant JAV ir Kinijoje susilpnėjusių PMI rodiklių, euro zonos gamintojų pasitikėjimo rodiklis iki šiol išsilaikė palyginti aukštame lygyje.

Vis tik labiau tikėtina, kad rugpjūčio euro zonos PMI jau galėjo smukti, sako „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas Kęstutis Celiešius.

Smuks, bet laikinai

JAV šią savaitę taip pat skelbs gamintojų pasitikėjimo indeksus: JAV ISM ir PMI gamybos indeksus. „Danske Bank“ analitikai mano, kad abu indeksai turėtų nežymiai kristi ir priartėti prie 50 punktų ribos. Toks gamybos sektoriaus sulėtėjimas turėtų būti laikinas reiškinys.

Taip pat laukiama naujausių būsto rinkos duomenų ir tikimasi, kad pastaruoju metu stebėta augimo tendencija buvo fiksuota ir rugpjūtį: namų pardavimai galėjo siekti 5,5 mln. (liepą parduota 5,59 mln. namų), naujų namų pardavimai turėtų būti apie 515 tūkst. (liepą jie siekė 507 tūkst.).

Nepasitikėjimas išliks

Kinijoje pagrindinis savaitės makroekonomikos rodiklis turėtų būti trečiadienį skelbiamas gamintojų pasitikėjimo indeksas Caixin Flash PMI. Tai bus turbūt pirmasis skelbiamas rodiklis, kuris turėtų būti jau lemtas rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje vykusio akcijų rinkų kritimo dėl padidėjusio nepasitikėjimo Kinijos ekonomikos augimu.

„Danske Bank“ prognozuoja, kad trumpuoju laikotarpių nepasitikėjimas Kinijos ekonomine situacija gali ir toliau blogėti, tačiau rugpjūtį paskelbtas PMI indeksas buvo ypatingai pesimistiškas, todėl laukiama nedidelio rugsėjo mėnesio indekso kilimo – nuo 47,1 rugpjūtį iki 47,5.