Naujienų srautas

Verslas2020.02.21 12:08

Užimtumo tarnyba: išaugo mokytojų ir sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojų paklausa

Dideles įsidarbinimo galimybes šiais metais turės informacinių technologijų (IT) sektoriaus darbuotojai, mokytojai ir sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojai, mažiausias galimybes įsidarbinti – administravimo ir vykdomieji sekretoriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, archyvų ir muziejų specialistai, rodo Užimtumo tarnybos parengtas 2020 metų įsidarbinimo galimybių barometras.

Kaip nurodo tarnyba, šiais metais, kaip ir praėjusiais, paklausūs bus IT sektoriaus darbuotojai – kompiuterių tinklų specialistai, programinės įrangos kūrėjai, sistemų analitikai ir taikomųjų programų kūrėjai.

„IT sektoriaus darbuotojams 2019 metais pirmą pusmetį buvo mokami vieni didžiausių vidutinių darbo užmokesčių, pavyzdžiui, programinės įrangos kūrėjams vidutiniškai buvo mokama 2156 eurai neatskaičius mokesčių“, – nurodo tarnyba.

Paklausūs darbo rinkoje išlieka ir inžinieriai, elektronikos inžinieriai, elektros inžinerijos technikai, elektros inžinieriai, kompiuterijos inžinieriai, mechanikos inžinieriai ir statybos inžinieriai.

Tendencijos rodo, kad šįmet išaugo mokytojų – ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, pagrindinio ir vidurinio ugdymo – ir sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojų – gydytojų specialistų, gydytojų odontologų, bendrosios praktikos gydytojų, slaugos specialistų – paklausa.

Dideles įsidarbinimo galimybes turės ir autobusų ir troleibusų vairuotojai, baldų apmušėjai, betonuotojai ir betono apdailininkai, dailidės ir staliai, elektromechanikai ir pan.

Mažiausias įsidarbinimo galimybes šiais metais turės administravimo ir vykdomieji sekretoriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, archyvų ir muziejų specialistai, bibliotekininkai, draudimo agentai, fizioterapeutai, fizioterapijos technikai ir fizioterapeutų padėjėjai, geologai ir geofizikai, gyvosios gamtos mokslų technikai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai.

Tarp nepaklausių profesijų atstovų atsidūrė ir apsaugos darbuotojai, asmens sveikatos priežiūros padėjėjai, floristai, garo variklių ir katilų operatoriai, kirpėjai, kosmetikai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, medienos meistrai, pieno produktų gamintojai, sodininkai ir daržininkai.

„Įsidarbinimo galimybių barometras 2020“ parengtas išanalizavus darbdavių apklausų ir „Sodros“ 2019 metų pirmo pusmečio vidutinio darbo užmokesčio duomenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi