Naujienų srautas

Verslas2020.02.21 11:08

Vyriausybėje – siūlymas atšaukti ekstremaliąją situaciją dėl sausros

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.02.21 11:08

Žemės ūkio ministerija siūlo atšaukti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje.

„Atsižvelgiant į faktines meteorologines sąlygas ir tai, kad atlikti visi galimi veiksmai šios ekstremalios situacijos suvaldymui (likvidavimui), 2020 m. sausio 29 d. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pritarta siūlymui dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo“, – rašoma Vyriausybės pažymoje.

Ar atšaukti ekstremaliąją situaciją, Vyriausybė posėdyje spręs kitą savaitę.

ELTA primena, kad Vyriausybė praeitų metų liepos 3 dieną nutarė paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje.

Dėl sausų ir karštų orų labiausiai nukentėjo Šešuvio upė ties Skirgailais, Sanžilės kanalas ties Bernatoniais, Nemunas ties Panemune ir Neris ties Jonava. Šiose vandens matavimo stotyse vandens lygis buvo nusekęs 20-30 cm žemiau žemiausios vidutinės daugiametės reikšmės.

Hidrologinė sausra nacionaliniu mastu skelbiama, kai daugiau nei pusėje vandens matavimo stočių stebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi