Verslas

2020.02.19 22:44

Dėl šylančių orų ūkininkai suka galvas – vieni ankstina sėjos sezoną, kiti bijo rizikuoti

Šilta žiema paskatino ankstyvą daržovių ir gėlių sėklų prekybą. Pardavėjai sako, kad jų pardavimai lyginant su pernai metų žiema, išaugo kone dvigubai. Kai kurie ūkininkai jau pradėję pavasarinę sėją tikisi ir ankstyvo derliaus, kiti sako bijantys rizikuoti ir darbus planuoja pradėti kaip įprastai.

Panevėžio rajono ūkininkas Alvydas Abukauskas jau intensyviai triūsia šiltnamyje. Šilta žiema leido anksčiau pradėti pavasarinę sėją. Ūkininkas prisimena, kai tekdavo naktį keltis ir šildyti šiltnamius, o šią žiemą kūreno itin retai.

Šilta žiema paskatino ankstyvą daržovių ir gėlių sėklų prekybą: ūkininkai iš pavasarinės sėjos tikisi ir ankstyvo derliaus

„Šiandien prie saulutės buvo 18 laipsnių daugiausia. Tai praktiškai našlaitėms netgi per daug. Aišku, saulutė pasikavojo, jos dabar nėra ir išsilygino šiluma. Iš vienos pusės yra didelis pliusas, žiūrėsime, kad į minusą nepareitų tas pliusas“, – pasakoja ūkininkas.

Kai kuriuose ūkiuose jau dygsta ir daržovės bei prieskoninės žolelės.

„Pernai buvo daug šaltesnis pavasaris ir prekybą pradėjom pernai gegužės mėnesio pradžioj, o šiemet tikimės, kad važiuosim į turgų kokią balandžio 15 ar 20 jau su daigais“, – aiškino ūkininė Vilma Burneikienė.

Sėklų pardavėjai pastebi, kad šiemet daržininkai anksčiau pradėjo rūpintis būsimu daržu. Ir sėklų perkama kur kas daugiau nei anksčiau tuo pat metu.

„Ko gero visiems kvepia pavasariu anksčiau, kad viską pradėjo. Nes šalta, nu kad ir keletą dieną atšalimai žmonių mažiau, saulė – tuoj kitą nuotaika, visko ieškom, ieškom gėlių, daržovių, naujovių“, – pasakojo sėklų parduotuvės vedėja Dalia Savickaitė.

Tačiau ne visi skuba sodinti ankstyvąsias daržoves, esą pastarieji metai rodo, kad pasikliauti gamta itin rizikinga.

„Augalai bus silpni, nepajėgūs kovoti su ligom. Taip, kad nereikia skubėti. Viskas bus savo laiku. Ir aš visiems sakau, kurie perka sėklytes be kovo penkioliktos nė brakšt, jeigu jau pasėjai tai dar klapato turėsi reiks prižiūrėt, reiks nuo lango ant lango nešt“, – aiškino ūkininkė Regina Valiukienė.

Lietuviškas klimatas tampa palankus ir egzotiniams augalams – rodo sėklų pardavimai. Lietuviai jau užsiaugina patys arbūzų ar tropinių veislių pomidorų.