Verslas

2020.02.18 18:23

Šimašius perspėja vilniečius: verslininkai siūlo pirkti butus, nors dar neturi statybos leidimų

LRT.lt 2020.02.18 18:23

Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį perspėjo sostinės gyventojus dėl verslo, siūlančio pirkti butus vietose, kur dar neturi statybos leidimų. Dėl dviejų tokių situacijų meras kreipėsi į vartotojų teisių gynėjus.

„Praėjusią savaitę net du nekilnojamojo turto vystytojai bandė apgauti pirkėjus, miestiečius ir miesto administraciją, pasiūlydami pirkti butus ten, kur jokio leidimo statyti jų neturi – neegzistuojančiuose aukštuose. Vienas projektas Lvovo gatvėje Šnipiškėse, kitas – Lapių gatvėje Žvėryne.

Žinau, ką tokiais atvejais, kaip mano minėti, suokia pardavėjai – „žodžiu jau suderinta, būtinai bus patvirtinta“. Tiesa tokia, kad nei raštu, nei žodžiu niekas nederinta ir nesuderinta. Teisiniai keliai tam yra, tačiau ar jie bus patvirtinti – labai didelis klaustukas, nes į tokių manipuliatorių projektus žiūrėsime ypač atidžiai. Dar svarbiau – visada laikysimės tų taisyklių, kurios užtikrina viešąjį interesą“, – feisbuke parašė R. Šimašius.

Jis pranešė, kad dėl šių vystytojų potencialių pirkėjų klaidinimo kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, taip pat pavedė atidžiau stebėti dviejų minėtų projektų derinimo procesą.

Vilniaus meras tvirtino, kad miestas siekia vis geriau suderinti architektūros, gyvenimo kokybės augimo ir būsto prieinamumo tikslus. Vis dėlto jis tvirtino, kad sutvarkyta dar ne viskas.

„Turime ir neprotingų įstatyminių reguliavimų, kurie leidžia statyti skardines prie greitkelio, bet neleidžia miestietiško tipo patogaus ir patrauklaus užstatymo. Turime netgi tokių nacionalinių taisyklių, kurios miesto centre vietoje čia tinkančių namų vystytojus skatina statyti, kaip taikliai pastebėta, nučiulptus pseudomodernius pastatėlius.

Turime privačiose rankose nuo seno atsidūrusių teritorijų, kuriose nieko nereikėtų statyti, tačiau savininkams tokia teisė jau nuo seno buvo suteikta. Galiausiai, turime blogą nesišnekėjimo, nesiklausymo, viešo intereso pamynimo tradiciją, kurią jau daug kur pakeitėme, bet iki tikros pergalės dar reikia padirbėti“, – sakė R. Šimašius.

Meras ragino vilniečius pranešti savivaldybei apie nekilnojamojo turto vystytojų sukčiavimo atvejais, sekti miesto planavimo naujienas, dalyvauti diskusijose.