Verslas

2015.09.22 01:05

Pasaulio pieno sektoriaus lyderiai Vilniuje spręs globalias mitybos problemas

ELTA 2015.09.22 01:05

Pirmadienį sostinėje oficialiai atidaromas daugiau nei 1200 svečių sutraukęs Tarptautinės pieno federacijos (IDF) Pasaulinis pienininkystės kongresas 2015.  

Į svarbiausią šių metų pasaulio pieno sektoriaus renginį susirinkę pieno perdirbėjai, ūkininkai, mokslininkai ir politikai iš daugiau nei 50 valstybių kartu ieškos būdų sustiprinti pieno vaidmenį kasdienėje mityboje bei aptars aktualiausias rinkos problemas.

IDF Pasaulinis pienininkystės kongresas – didžiausias IDF renginys, pirmą kartą vykstantis Baltijos regione. Šių metų kongreso tema – „Tvarios pienininkystės svarba tenkinant mitybos poreikius“. Pasak IDF prezidento dr. Jeremy Hillo, renginio metu pirmiausia bus ieškoma būdų išplėsti pieno produktų indėlį į viso pasaulio gyventojų mitybą.

„Priešingai nei dažnai manoma, prasta mityba paliečia ne tik vargšus, bet ir pasiturinčius pasaulio gyventojus. Problemos pėdsakų matome ne tik skurdo apimtose šalyse, kur maisto trūkumas tiesiogiai grasina žmonių sveikatai ar net gyvybei, bet ir turtingiausiose valstybėse – per nutukimą, diabetą ir kitas dėl netinkamo maisto produktų pasirinkimo atsirandančias ligas. Abiem atvejais problema pirmiausia slypi prastai subalansuotoje dietoje, o pieno produktų vaidmuo ją praturtinant labai svarbus“, – sako dr. J. Hillas.

Pasaulinės aprūpinimo maistu problemos bus nagrinėjamos Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančių forumų ir mokslinių konferencijų metu. Į IDF forumą susirinks aukščiausi federacijos pareigūnai, o Pasauliniame pieno sektoriaus lyderių susitikime pranešimus skaitys JT aprūpinimo maistu pasaulyje komiteto (CFS) pirmininkė Gerda Verburg bei JT maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) atstovai.

Kongreso mokslinę programą sudaro devynios konferencijos. Jose bus nagrinėjamos ne tik minėtos mitybos problemos, bet ir kitos pieno sektoriui aktualios temos: pieno politika ir ekonominiai iššūkiai, gyvūnų sveikata ir gerovė, pieno ūkių modernizavimas, maisto sauga, pienininkystės mokslo ir technologijų naujovės, aplinkosauga, analitiniai sprendimai ir pieno sektoriaus rinkodara.

Kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Bronius Markauskas atkreipia dėmesį į itin didelį mokslinių konferencijų mastą. „Savo pranešimus konferencijose pristatys daugiau nei 170 aukščiausio lygio ekspertų iš viso pasaulio. Džiaugiamės, kad kongrese dalyvausiantys Lietuvos ūkininkai, pieno perdirbėjai, mokslininkai ir politikos formuotojai turės išties unikalią galimybę susipažinti su pačiomis pažangiausiomis naujovėmis, aktualiausių mokslinių tyrimų rezultatais ir sektoriaus ateities perspektyvomis. Tikimės, jog Lietuvos pienininkai iš šio renginio sugebės pasiimti visa, kas geriausia“, sako B. Markauskas.

IDF Pasaulinis pienininkystės kongresas 2015 vyksta rugsėjo 20–24 d. Vilniuje. Renginį organizuoja Tarptautinė pienininkystės federacija, Tarptautinės pienininkystės federacijos Lietuvos nacionalinis komitetas ir Žemės ūkio ministerija. Kongreso globėjas – Lietuvos Respublikos Vyriausybė.