Verslas

2020.02.18 15:07

Žinia apie nuotekas upelyje – staigmena Klaipėdos daugiabučių gyventojams: kas mėnesį moka už nuotekų tvarkymą

Klaipėdoje užfiksuotas dar vienas taršos atvejis. Šįkart „Klaipėdos vanduo“ skelbia, kad buitinės nuotekos iš poros daugiabučių nelegaliai buvo nuvestos į lietaus kanalizaciją ir nevalytos tekėjo į upelį.

Apie šį Smeltalės upelį klaipėdiečiai jau seniai skundžiasi ir aplinkosaugininkams, ir miesto valdžiai.

„Rugsėjo mėnesį mes buvome pasėmę iš kelių upelių vandenį ir buvo nustatyta tarša, tai buvo mėlynas vanduo. Kas vyksta Klaipėdoje?“ – piktinasi Klaipėdos tarybos narė, klaipėdietė Ligita Girskienė.

„Klaipėdos vanduo“ skelbia nustatę, kad į upelį kartu su lietaus nuotekomis teka gyventojų kanalizacijos turinys.

„Ties dviem daugiabučiais namais į paviršinių nuotekų tinklus yra išleidžiamos buitinės nuotekos. Buitinių nuotekų vamzdis yra pajungtas į paviršinių nuotekų tinklą“, – LRT TELEVIZIJAI sako „Klaipėdos vandens“ Tinklų departamento vadovas Marius Martynaitis.

Žinia apie nuotekas upelyje – staigmena Klaipėdos daugiabučių gyventojams: kas mėnesį moka už nuotekų tvarkymą

Esą vamzdžiai sumaišyti daugiabučiuose, viduje, šitaip tekėjo ne viso namo, o tik vienos laiptinės nuotekos.

Abiem bendrijoms liepta prisijungti prie nuotekų tinklų. Administratoriai teigia nieko nežinoję, staigmena ir gyventojams, kurie kas mėnesį moka už nuotekų tvarkymą.

„Kur žiūrėjo „Klaipėdos vandens“ nuotekos, kai priduodamas buvo namas, kaip jis galėjo ten atsirasti? Tai reiškia, kažkam buvo padarytas „balius“, kad „priimkite, viskas tvarkoje, vanduo nubėga, kur nubėga, niekam neįdomu, svarbu nubėga“, – piktinasi namo gyventojas Robertas.

„Ar mes mokėsime, tai kas kaltas dabar?“ – klausia kitas namo gyventojas Emilis.

„Klaipėdos vanduo“ sutinka, kad toks prijungimas galėjo būti padarytas namą statant dar prieš keturis dešimtmečius. Neatmetama, kad tokių daugiabučių gali būti ir daugiau.

„2019 m. yra užfiksuota 106 savavališki prisijungimai. Kai mes užfiksuojame savavališką prisijungimą, tuomet „Klaipėdos vandens“ įmonei yra atlyginama tik galimai išleistas nuotekų kiekis nelegalių vartojimo laiku“, – aiškina „Klaipėdos vandens“ laikinoji vadovė Eglė Alonderienė.

Dažniausia nelegaliai prijungtos nuotekos ar vanduo, tačiau atvejai, kad nuotekas leistų į lietaus tinklus – itin reti.