Naujienų srautas

Verslas2020.02.18 12:55

Nevalytos nuotekos tekėjo ir iš daugiabučių: „Klaipėdos vanduo“ skelbia, kad statybų metu galimai sumaišyti vamzdžiai

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.02.18 12:55

Antradienį socialiniuose tinkluose išplito informacija apie galimą dar vieną taršos atvejį Klaipėdoje. Kaip feisbuke paskelbė Klaipėdos tarybos narė Ligita Girskienė, AB „Klaipėdos vanduo“ atlikto tyrimo metu nustatyta, kad dalis buitinių nuotekų iš daugiabučių galimai patenka į Smeltalės upelį.

„Klaipėdos vandenų“ vadovė Eglė Alonderienė LRT.lt teigė, kad internete išplatintas „Klaipėdos vandens“ laiškas yra skirtas namo bendrijos pirmininkui.

Anot E. Alonderienės, kelių daugiabučių namų gyventojų dalis nuotekų tekėjo į „Klaipėdos vandens“ tinklus, o kita dalis – kartu su lietaus vandeniu per lietaus nuotekų vamzdžius į Smeltalės upelį.

„Kaip paaiškėjo, tai buvo jų savavališkas prisijungimas. Užfiksavome tokį faktą. Sunku pasakyti (kodėl dalis nuotekų buvo leidžiama į upelį – LRT). Gali būti, kad statybų metu vidaus vamzdyne buvo sumaišyti vamzdžiai ir nuotekos pajungtos ne į tą vamzdį“, – LRT.lt sakė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovė.

Jos teigimu, daugiabutis statytas prieš 40 metų, tačiau nėra žinoma, ar dalis nuotekų galėjo į upelį tekėti būtent tiek laiko.

„Sunku pasakyti, kada tai buvo padaryta. Galimai ir nuo namo statybos laikotarpio, galimai nuo kažkokios vamzdynų renovacijos atliktos. Gali būti įvairių variantų“, – galimas nuotekų leidimo į upelį priežastis vardija E. Alonderienė.

Namo pirmininkas, E. Aloderienės teigimu, iš karto sureagavo į „Klaipėdos vandens“ atsiųstą raštą ir pažadėjo kuo greičiau atjungti vamzdžius, kuriais nuotekos tekėjo į Smiltelės upelį.

Namą administruoja daugiabučių namų savininkų bendrija „Vėtrungė“.

Kol kas nėra žinoma, kokia nuotekų dalis nutekėdavo į upelį, tačiau E. Aloderienė tikina, kad didžioji dalis daugiabučių nuotekų buvo išvalomos „Klaipėdos vandens“ nuotekų valymo įrenginiuose.

Pažeidimą „Klaipėdos vanduo“ pastebėjo atliktus namo patikrinimą.

Socialiniuose tinkluose pateikiamoje rašto kopijoje teigiama, kad Klaipėdoje, adresu Statybininkų pr. 15 ir 17, į šulinius dalis šių pastatų nuotekų patenka į paviršinius nuotekų tinklus – tiesiai į Smeltalės upelį. Raštas skirtas daugiabučio administratoriams.

„Buitinių nuotekų išvadų pajungimai iš pastatų į paviršinių nuotekų vamzdyną yra atlikti savavališkai, grubiai pažeidžiant aktų reikalavimus“, – teigiama įmonės „Klaipėdos vanduo“ rašte.

Rašte taip pat prašoma kuo skubiau išsiaiškinti, kas savavališkai iš pastatų išleidžia buitines nuotekas bei panaikinti šiuos pasijungimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi