Naujienų srautas

Verslas2020.02.18 10:47

„Lidl“ atsisakius vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, planus vardija ir kiti prekybos tinklai

atnaujinta 12.28

Prekybos tinklui „Lidl“ antradienį paskelbus, kad atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, kiti prekybos tinklai taip pat sako turintys su aplinkosauga susijusių planų.

„Lidl“ Parduotuvių lentynose neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai kviečiami vietoj jų rinktis popierinius maišelius arba daugkartinius pirkinių maišelius.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį teigė, kad tai yra „atsakingas vokiško verslo žingsnis“.

„Laukėm, laukėm ir sulaukėm. Per metus susidaro maždaug 100 tonų plastiko atliekų. Daugiau nei 60 proc. atliekų yra pakuotės, maišeliai, kitos pakavimo plastiko dalys. Šiandien turime simbolinį ir atsakingo vokiško verslo žingsnį ir pavyzdį kitiems prekybos centrams, kad alternatyvų yra ir jomis galima pasinaudoti. Pakeitus vieną plastiko maišelį turime net 6 alternatyvas iš aplinkai draugiškesnių priemonių. Yra didžiulės alternatyvos tiek verslui, tiek gamintojams, kad galima padaryti geriau. Linkiu kitiems sekti šiuo geru pavyzdžiu“, – sakė K. Mažeika.

Lidl taip pat greitai ketina pasiūlyti pirkėjams daugkartinius maišelius vaisiams, daržovėms ir biriems produktams.

Kompanija įsipareigoja iki 2025 m. pabaigos sumažinti plastikinių pakuočių kiekį 20 proc. bei užtikrinti, jog visos tokių gaminių plastiko pakuotės būtų 100 proc. tinkamos perdirbimui.

2019 metų vasarą „Lidl Lietuva“ iš prekybos išėmė vienkartinius plastiko gaminius, tokius kaip vienkartiniai indai, įrankiai ir šiaudeliai, bei pakeitė šiuos gaminius atitikmenimis iš alternatyvių ir perdirbamų medžiagų.

Kiti prekybos tinklai taip pat planuoja pokyčius

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė sakė, kad po kelių savaičių klientams bus pasiūlyti daugkartiniai maišeliai vaisiams ir daržovėms, kurie yra alternatyva ploniesiems plastiko maišeliams.

„Iki 2021 metų vidurio „Maximos“ parduotuvėse ne tik vienkartinius maišelius, bet visus vienkartinius plastikinius gaminius (maisto tara, įvairūs vienkartiniai indeliai, įrankiai, gėrimų buteliukai, ausų krapštukai, drėgnos servetėlės ir panašūs gaminiai) išimsime iš rinkos ir pasiūlysime alternatyvius variantus iš perdirbamų medžiagų“,– komentare Eltai nurodė R. Aukštuolytė.

Tuo metu prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė Eltai sakė, kad „Iki“ pardavinėja perdirbto plastiko maišelius, o jų atsisakyti kol kas nėra planų.

„Iki“ šiuo metu plastikinių pirkinių maišelių nepardavinėja. Mes tai, ką surenkame savo gamybos logistikos centruose, perdirbame ir tada mūsų plastikiniai maišeliai yra iš perdirbto plastiko. Kol kas jų atsisakyti nėra planų. Stengiamės išnaudoti tai ką, turime, neišmesti, o geriau panaudoti dar kartą“, – Eltai sakė I. Baltrušaitienė.

Ji sakė, kad tinklas turi kitų su aplinkosauga susijusių planų, tačiau jų kol kas neįvardijo.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis sakė, kad konkrečių planų atsisakyti vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių tinklas neturi, tačiau neatmetė, kad ateityje gali tekti tai padaryti.

„Kol kas konkrečiai pasakyti, kad yra toks planas ir konkreti data, negalėčiau, bet norėčiau pažymėti, kad pastaruoju metu „Norfoje“ gerokai išaugo daugkartinių prekių maišelių pardavimai. Nors vienkartiniai plastikiniai maišeliai ir toliau išlieka populiariausi, bet tendencija yra aiški ir, matyt, stiprės. Galimas daiktas, kad ateityje teks atsisakyti maišelių tiek savo iniciatyva, tiek ir atsižvelgiant į žmonių požiūrį“, – sakė D. Ryliškis.

„Rimi“ atstovė Renata Keršienė sakė, kad artimiausiu metu bus vertinama, kaip pirkėjams pasiūlyti plastikinių pirkinių maišelių alternatyvų.

„Kad galėtume atsisakyti vienkartinių plastikinių maišelių, visų pirmą turime būti tikri, kad pirkėjams galime pasiūlyti patogių ir, žinoma, aplinkai draugiškų, higienos reikalavimus atitinkančių alternatyvų. Artimiausiu metu planuojami jų testavimai ir tik atlikę jų rezultatų vertinimą, galėsime įvardyti konkretesnius veiksmus dėl plastikinių vienkartinių maišelių pakeitimo“, – nurodė R. Keršienė.

„Lidl“ antradienį paskelbė atsisakantis vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių. „Lidl“ parduotuvių lentynose neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai kviečiami vietoj jų rinktis popierinius maišelius arba daugkartinius pirkinių maišelius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi