Naujienų srautas

Verslas2020.02.17 17:05

Lietuvos ūkininkai rengia taikią akciją Briuselyje dėl tiesioginių išmokų

Erika Alonderytė, BNS 2020.02.17 17:05

Keli šimtai Lietuvos ūkininkų ketvirtadienį planuoja surengti taikią akciją Briuselyje – jie dar kartą sieks, kad Europos Sąjunga (ES) padidintų tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams.

Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuojama akcija vyks tuo pat metu, kai Europos Vadovų Taryba tarsis dėl būsimojo ES biudžeto.

„Pati akcija vadinasi „Prezidento palaikymo akcija“, bet tai yra mūsų tęstinis projektas, kuris buvo pradėtas 2018 metų vasarį, kai mes, žemdirbiai, sukūrėme peticiją, kurioje reikalaujame suvienodinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių tiesiogines išmokas su ES vidurkiu“, – BNS sakė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas.

„Šiandien esame visiškoje „uodegoje“ ES (pagal tiesiogines išmokas – BNS), ten istoriškai kaip jau gavosi taip gavosi, bet esame blogoje padėtyje“, – pridūrė jis.

Pasak I. Jankausko, akcijoje dalyvaus apie 300 ūkininkų: iš jų 180 iš Lietuvos, dar prisijungs ūkininkų iš Latvijos ir Estijos, dalyvaus keletas vokiečių, prancūzų, austrų atstovų.

„Kadangi mes protesto akciją pirmi Briuselyje darome, visi nusprendėme, kad bent po vieną atstovą turi būti, kad parodytume ženklą, jog visi ES ūkininkai vienijasi ir jungiasi“, – sakė I. Jankauskas.

Šiuo metu Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą dirbamos žemės gauna 181 euro išmoką, ES vidurkis siekia 266 eurus.

Pagal Europos Komisijos siūlymą, išmokos pirmaisiais metais netgi kristų, bet 2027 metų pabaigoje pakiltų iki 204 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi