Naujienų srautas

Verslas2020.02.17 14:30

VMI žinutė komercinio NT savininkams – deklaravimui liko tik diena, o to nepadarė net 24 tūkst. žmonių

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.02.17 14:30

Vasario 17 d. yra paskutinė diena, kada fiziniai ir juridiniai asmenys Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) gali pateikti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio deklaraciją (KIT711) už komercinius NT objektus. Nors laiko liko nedaug – iki vidurnakčio, nedeklaravusiųjų yra kone 40 proc. Jau nuo rytojaus, kai kuriems jų bus pradėti skaičiuoti delspinigiai. 

VMI informuoja, kad iki 2020 metų vasario 17 d. pateikti nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas (forma KIT711) ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius turi gyventojai ir įmonės, kurie 2019 metais turėjo ir / ar įsigijo komercinio naudojimo nekilnojamojo turto.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė S. Aliukonytė-Šnirienė LRT.lt teigė, kad deklaracijų dar nėra pateikę 23,6 tūkst. mokesčių mokėtojų (14,9 tūkst. gyv. ir 8,7 tūkst. įmonių).

„Komercinio naudojimo nekilnojamasis turtas – tai administracinės, maitinimo, paslaugų, prekybos, viešbučių, poilsio, gydymo, kultūros, mokslo ir sporto paskirties statiniai (patalpos)“, – LRT.lt komentuoja VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Įmonės deklaraciją taip pat turi pateikti ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį jos neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmė naudoti iš gyventojų.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė S. Aliukonytė-Šnirienė LRT.lt teigė, kad deklaracijų dar nėra pateikę 23,6 tūkst. mokesčių mokėtojų (14,9 tūkst. gyv. ir 8,7 tūkst. įmonių).

Komercinio naudojimo nekilnojamasis turto mokesčio deklaracijas pateikusiųjų yra beveik 36,3 tūkst. Deklaruota suma siekia beveik 345 mln. eurų. Deklaracijas už praėjusius metus turi pateikti iš viso apie 52 tūkst. mokesčių mokėtojų (beveik 23 tūkst. gyventojų ir apie 29 tūkst. įmonių).

VMI duomenimis, už 2018 metus beveik 50,8 tūkst. gyventojų ir įmonių deklaravo daugiau nei 97,5 mln. eurų komercinio naudojimo nekilnojamojo turto mokesčio. Už 2017 metus daugiau nei 50,6 tūkst. mokesčių mokėtojų deklaravo beveik 96,3 mln. eurų mokesčio.

VMI primena – laiku nepateikus nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos ir nesumokėjus mokesčio, už kiekvieną pradelstą dieną yra skaičiuojami 0,03 proc. dydžio delspinigiai, todėl gyventojai delsti neturėtų.

VMI gyventojams, kurie nepateikia nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijų ir mokesčio nesumoka laiku, nors turi tokią pareigą, siunčia priminimus.

„Primename, kad tokiais atvejais, kai gyventojas susiduria su laikinais finansiniais sunkumais, jis turi galimybę atidėti mokesčių mokėjimo terminą ar mokėjimą išdėstyti dalimis. Tai padaryti galima su mokesčių administratoriumi sudarius mokestinės paskolos sutartį. Prašymas bei kiti prašymo nagrinėjimui reikalingi dokumentai priimami e. būdu per Mano VMI. Jeigu gyventojas neturi galimybės prašymo pateikti e. būdu, jį galima pateikti e. paštu vmi@vmi.lt, klasikiniu paštu bei tiesiogiai gyventojų aptarnavimo skyriuose“, – sako VMI atstovė S. Aliukonytė-Šnirienė

Mokestis siekia nuo 0,3 iki 3 proc. NT vertės

VMI primena, kad komercinės paskirties nekilnojamasis turtas apmokestinamas neatsižvelgiant į tai, ar jis yra naudojamas ekonominei veiklai, ar ne.

Mokestis apskaičiuojamas pagal savivaldybių, kuriose yra nekilnojamasis turtas, nustatytus tarifus. Už 2019 metus taikomas nuo 0,3 iki 3 proc. tarifas nuo apmokestinamo NT mokestinės vertės. Su savivaldybių tarybų priimtais sprendimais bei nustatytais mokesčių tarifais galima susipažinti VMI internetinėje svetainėje.

Pažymėtina, kad jei savivaldybės taryba mokesčių mokėtoją atleidžia nuo viso mokesčio ar jį sumažina, mokesčių mokėtojas vis tiek turi pateikti deklaraciją. Jeigu sprendimas atleisti nuo mokesčio arba jį sumažinti priimamas po deklaracijos pateikimo, tai mokesčių mokėtojas turi patikslinti deklaraciją.

„Gyventojams nereikia mokėti mokesčio už tą nekilnojamąjį turtą ar jo dalį, kuris naudojamas socialinei globai ir priežiūrai, pajamoms iš žemės ūkio veiklos uždirbti, švietimo darbui, taip pat neapmokestinamas kapinių teritorijoje esantis turtas. Mokesčio mokėti nereikia ir už nekilnojamąjį turtą, kuris meno kūrėjo statusą turinčio asmens yra naudojamas kaip kūrybinės dirbtuvės (studija) individualiai kūrybinei veiklai vykdyti“, – primena VMI atstovė S. Aliukonytė-Šnirienė

Jei nekilnojamojo turto statyba įstatymo nustatyta tvarka nėra laikoma užbaigta ir jis faktiškai nenaudojamas, toks turtas, nepriklausomai nuo to, ar jo savininkas yra įmonė, ar gyventojas, taip pat nėra apmokestinamas. Sužinoti atvejus, kada neapmokestinamas juridinių asmenų nekilnojamasis turtas, galima čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi