Verslas

2020.02.17 11:39

Advokatas apie daugiabučių problemas: nuomininkai nesidomi problemomis ir stabdo sprendimus

Daugiabučių bendrijos turėtų priimti sprendimus, susijusius su daugiabučiu, tačiau, kaip išskiria advokatas Vytautas Kalmatavičius, daugiabučiuose gyvenantys nuomininkai nesidomi priimamais sprendimais ir diskusijomis, o tai kartais stabdo net pačius paprasčiausius sprendimų priėmimus.

Kaip išskiria advokatas, net ne visi teisininkai žino daugiabučių bendrijų teisinius aspektus, nes santykiai bendrijose nevienareikšmiški ir sudėtingi.

„Šiais laikais nemažai būtų išnuomoti, tuomet bendrijos susiduria su situacija, kai savininkas nedalyvauja namo bendrų reikalų tvarkyme, nes yra išnuomojęs butus. Ir tam, kad priimtum sprendimą reikia bent pusės balsų, o kartais ir visų balsų, o savininkas nedalyvauja tokiuose balsavimuose, o nuomininkas turi turėti savininko įgaliojimą, kuris turėtų būti ir notarinis. Dažnai ir nuomininkai nebūna įsitraukę į bendrijos reikalus, nes jie gyvena tik laikinai, kai kuriais atvejais klausimai lieka neišspręsti“, – pasakoja advokatas.

Specialistas išskiria, kad būtų bendrijos turi galią, turėtų būti efektyvios. Tai labiausiai priklauso nuo bendrijos narių ir išnuomotų butų savininko.

Kaip pažymi advokatas, dabar stengiamasi palengvinti bendrijų veiklą – siekiama palengvinti parašų rinkimą ir įteisinti balsavimą internetu.

„Tikrai nemažai bylų yra, tačiau ginčijasi dažniau teismuose mažesnių namų savininkai. Kur bendras turtas, ten atsiranda poreikis bendrų sprendimų“, – sako advokatas.

Plačiau apie tai – įraše:

Labas rytas, Lietuva. I dalis. Prakeiksmas, o ne palaiminimas: skursta daugiausiai gamtos išteklių turinčios šalys