Verslas

2020.02.17 08:02

Vyriausybė siūlys griežtinti individualiai tvarkomų nuotekų įstatymą

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.02.17 08:02

Vyriausybė artėjančioje Seimo pavasario sesijoje siūlys nustatyti savivaldybių atsakomybę už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų neteikimą, įgyvendinti griežtesnį individualiai tvarkomų nuotekų reglamentavimą, suteikti žurnalistams sąlygas nevaržomai naudotis duomenimis iš valstybės informacinių sistemų.

Naujienų agentūra ELTA pateikia svarbiausius Vyriausybės siūlymus aplinkos, žemės ūkio, finansų, energetikos, susisiekimo ir ekonomikos srityse.

Aplinkos ministerija siūlys įtvirtinti vandentvarkos įmonių pertvarkos modelį ir nustatyti griežtesnį individualiai tvarkomų nuotekų reglamentavimą, siekiant, kad neapsimokėtų nelegaliai atsikratyti individualių nuotekų.

Ministerija taip pat siūlys suformuoti ilgalaikę Lietuvos klimato kaitos valdymo politikos viziją pasiekti šalies ekonomikos neutralumą klimatui, užtikrinti šalies ūkio sektorių ir ekosistemų atsparumą klimato kaitos keliamiems aplinkos pokyčiams.

„Taikant darnų finansavimą ir investavimą išplėtoti mažo anglies dioksido kiekio konkurencingą, socialiai teisingą ekonomiką, kurti naujas „žaliąsias“ darbo vietas, diegti eko-inovatyvias technologijas, pasiekti energijos gamybos ir vartojimo efektyvumo padidinimą”, – nurodo ministerija.

Taip pat bus siūloma patvirtinti atliekų kainodaros principus, taikomus teikiamoms komunalinių atliekų tvarkymo paslaugoms, bei nustatyti savivaldybių atsakomybę už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų neteikimą.

Anot ministerijos, bus siekiama efektyvesnio „teršėja moka“ ir gamintojo atsakomybės principų įgyvendinimo.

Žemės ūkio ministerija siūlys papildyti įstatymą rizikos valdymo fondu, taip pat suteikti daugiau teisių Nacionalinei žemės tarnybai. Siūloma suteikti šiai institucijai teisę vykdyti įvykusių tiek tiesioginių, tiek netiesioginių žemės ūkio paskirties žemės perleidimo sandorių monitoringą ir, nustačius pažeidimų, kreiptis į teismą.

Andriaus Palionio vadovaujama ministerija taip pat siūlys padidinti menkių ir lašišų Baltijos jūros žvejybos galimybių rezervą, kuris gali būti skirtas Baltijos jūros priekrantės žvejybai.

Susisiekimo ministerija siūlys pertvarkyti valstybės įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkciją į valstybės įmonę, „užtikrinant tinkamą valstybinės reikšmės kelių valstybinę priežiūrą, atkūrimą, plėtrą ir pakankamą valstybinės reikšmės kelių valstybinio valdymo finansavimą, sumažinti ar bent jau nedidinti valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros finansavimo iš valstybės biudžeto“.

Ministerija taip pat siūlys sudaryti sąlygas žurnalistams laisvai ir nevaržomai viešojo intereso tikslais gauti duomenis iš registrų ir valstybės informacinių sistemų.

Finansų ministerija Seimui siūlys pertvarkyti valstybės įmonę „Lietuvos prabavimo rūmai“ į viešąją įstaigą.

Ši ministerija taip pat siūlys nustatyti sisteminės rizikos vertinimo taisyklę, pagal kurią visais įstatyme numatytais bankų koncentracijos atvejais būtų privaloma gauti priežiūros institucijos sutikimą.

Energetikos ministerija siūlys palaipsniui įgyvendinti mažmeninės elektros energijos tiekimo namų ūkiams rinkos liberalizavimą.

„Sukurti teisinį pagrindą bazinės duomenų talpinimo ir mainų platformai, kuri užtikrins tolimesnę rinkos plėtrą ir sukurs rinkos modelio bei standartizuotų procesų gaires“, – teigia ministerija.

Taip pat bus siūloma tobulinti naftos produktų ir naftos valstybės atsargų reguliavimą Lietuvoje, sureguliuoti šilumos ūkio valdymo perdavimo procesą numatant, kad šilumos ūkio valdymo perdavimas turėtų būti atliekamas koncesijos sutarties pagrindu.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlys sudaryti sąlygas centralizuoti Vyriausybei pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų funkciją, taip pat keisti Alkoholio kontrolės įstatymą atsisakant popierinių licencijų ir dublikatų išdavimo, sumažinti nepagrįstą reguliavimo naštą, kylančią įmonėms dėl poreikio du kartus per metus keisti tabako gaminių vienetinius pakelius.

Seimo pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.