Naujienų srautas

Verslas2020.02.14 14:15

Po patikrinimo Vilniuje esančioje bendrovėje „Grigeo“ pažeidimų dėl gamybinių nuotekų nenustatyta

LRT.lt 2020.02.14 14:15

Viešojoje erdvėje pasirodžius nuogąstavimams, neva Vilniuje, Grigiškėse, įsikūrusi AB „Grigeo“ slapta į Nerį leidžia gamybines nuotekas, Aplinkos apsaugos departamentas sausio 13 d. inicijavo patikrinimą AB „Grigeo“ teritorijoje. Išvadose rašoma, kad AB „Grigeo“ gamybinės nuotekos yra atiduodamos galutiniam valymui į „Vilniaus vandenų“ valymo įrenginius, rašoma įmonės AB „Grigeo“ išplatintame pranešime. 

LRT.lt primena, kad sausio 7 dieną paaiškėjus, kad „Grigeo Klaipėda“ galimai nuo 2012 metų į Kuršių marias leido dalinai nevalytas nuotekas, įtarimų šešėlis dėl galimai į Nerį leidžiamų gamybinių nuotekų buvo mestas ir Vilniuje esančiai AB „Grigeo“ gamyklai.

Tačiau įtarimai nepasitvirtino. Aplinkosaugininkai, atlikę patikrinimą, pažeidimų nerado.

„Džiaugiamės, kad pagaliau paneigti nepagrįsti kaltinimai, kurių kontekste pastarąjį mėnesį minėta AB „Grigeo“. Įrodėme, kad mūsų veikla atitinka aplinkosauginius reikalavimus, veikiame skaidriai ir neturime ko slėpti. Patikrinimo metu stambių pažeidimų nerasta, o nežymius neatitikimus jau ėmėmės spręsti“, – pranešime spaudai teigia T. Jozonis, AB „Grigeo“ generalinis direktorius.

Atsižvelgdama į patikrinimo išvadas, bendrovė jau atliko savo teritorijoje esančio, techninio vandens siurblinėje įrengto skaitliuko metrologinę patikrą. Patikrinimo protokolas patvirtino, kad esminių nuokrypių nėra.

A. Jozonio teigimu, AB „Grigeo“ ketina atsižvelgti į visus išvadose nurodytus spręstinus klausimus. Su Aplinkos apsaugos departamentu bendrovė derina gaisro atvejui naudojamo vandens apskaitymo sistemą, tikslins duomenis apie paimamo, nepanaudojamo ir sunaudojamo techninio vandens kiekį bei, esant poreikiui, imsis reikalingų priemonių lietaus vandeniui nukreipti. Įmonė pradės bendradarbiavimą su dar viena atliekų tvarkymo įmone, atliks oro taršos šaltinių inventorizaciją, aiškiau pažymės stacionarių taršos šaltinių taškus, laminuotus lapus pakeisdama plastikinėmis lentelėmis.

Grigiškėse įsikūrusi AB „Grigeo“ neseniai pranešė ketinanti diegti ir viešas stebėsenos platformas, kuriose bus galima sekti informaciją apie paimamo technologinio vandens, išleidžiamų nuotekų bei oro tyrimų rezultatus. Jau turimas aplinkosaugines sistemas bendrovė papildys automatizuotais procesais, leidžiančiais ne tik paprasčiau sekti duomenis, bet ir juos pateikti visuomenei. Šiuos veiksmus AB „Grigeo“ planuoja įgyvendinti per pirmąjį šių metų pusmetį.

Įtarimai kilo po galimo teršimo atvejo Klaipėdoje

Sausio viduryje Grigiškėse apsilankę Vilniaus valdžios, „Vilniaus vandenų“ atstovai ir aplinkosaugininkai teigė, kad nėra tikri, ar įmonė, turinti daugiau vamzdžių į Nerį nei deklaruoja, neišleidžia per juos nevalytų atliekų.

Klaipėdos apygardos prokuratūra šiuo metu vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimos „Grigeo Klaipėda“ taršos į Kuršių marias. Tyrime šiuo metu pareikšti įtarimai pačiai įmonei ir septyniems fiziniams asmenims, tarp jų – ir „Grigeo“ vadovui Gintautui Pangoniui.

Prokurorų teigimu, žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, kad žala gamtai dėl „Grigeo Klaipėdos“ taršos gali siekti 60 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi