Verslas

2020.02.14 13:51

Gera žinia keliautojams – susisiekimo autobusais milžinė „FlixBus“ žengia į Baltijos rinką

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.02.14 13:51

Pagal plėtros Rytų ir Vakarų Europoje planą, didžiausia kontinente tarpmiestinio susisiekimo autobusų bendrovė „FlixBus“ 2020 m. pirmoje pusėje pradės veikti ir Baltijos šalyse, LRT.lt sako įmonės vykdomasis direktorius Michalas Lemanas.

Kaip pranešė ERR portalas rusų kalba, Ekonomikos ministerija šiais metais patvirtino „FlixBus Polska“ prašymą leisti atidaryti naujus maršrutus Berlynas–Talinas, Varšuva–Talinas ir Praha–Talinas, informuoja ERR.

„Mes rengiamės pradėti veiklą Baltijos šalyse, – sako „FlixBus“ vykdomasis direktorius Lenkijai, Ukrainai ir Baltijos šalims Michalas Lemanas. – Mūsų prioritetas – autobusų maršrutai, jungiantys Taliną su kitomis Europos sostinėmis, pavyzdžiui, Berlynu ir Varšuva. Autobusus jais paleisti planuojame pirmoje 2020 m. pusėje.“

„Flixbus“ vykdomasis direktorius Lenkijoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse M. Lemanas LRT.lt teigė, kad šiuo metu planuojama į „Flixbus“ maršrutus įtraukti ir Vilnių.

„Šiuo metu ruošiamės pradėti vykdyti keliones Baltijos šalyse. Galiu patvirtinti, kad planuojame sujungti visų trijų Baltijos šalių sostines su kitais Europos miestais. Tai yra mūsų prioritetas. Keliones planuojame pradėti vykdyti 2020 metų pirmąjį ketvirtį“, – LRT.lt teigė „Flixbus“ atstovas M. Lemanas.

Baltijos šalyse veikiančios bendrovės „LuxExpress“ įkūrėjas Hugo Osula, reaguodamas į „Flixbus“ plėtrą Baltijos šalyse, teigia, kad konkurencija susisiekimo autobusais rinkoje Baltijos šalyse yra labai didelė, čia veikia daug vežėjų.

„Maršrutus aptarnauja Latvijos, Lietuvos ir tarptautinės susisiekimo bendrovės. Bet atsiras vietos ir dar vienam konkurentui. Keleiviai turės didesnį pasirinkimą, o vežėjams teks pasistengti, dar labiau tobulinant savo paslaugas,“ – aiškino H. Osula.

Jis taip pat pridūrė nemanantis, kad „FlixBus“ atėjimas į rinką įmonei atneš didelių nuostolių.

„Nemanau, kad „FlixBus“ atėjimas mums atneš didelių nuostolių. Investicijos į susisiekimo autobusais verslą yra nemažos, o pelnas nedidelis. Be jokios abejonės ilgalaikis dempingas (bilietų pardavimas už itin mažą kainą) nepavyks“, – kalbėjo jis.

„FlixBus Estonia“ Estijoje buvo įregistruota praėjusių metų pabaigoje. Patronuojančioji bendrovė „Flixbus“ įkurta 2013 m., o veiklą tarptautinėje rinkoje vykdo nuo 2015 m.