Naujienų srautas

Verslas2020.02.14 10:08

„Grigeo Klaipėda“ siūlo žalos įvertinimui pasitelkti užsienio ekspertus

LRT.lt 2020.02.14 10:08

Bendrovė „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos departamentui pateikė siūlymą žalos bei neigiamo poveikio aplinkai reikšmingumo įvertinimui pasitelkti nepriklausomus užsienio ekspertus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjusią savaitę „Grigeo Klaipėda“ kreipėsi į atsakingas aplinkosaugos institucijas prašydama parengti ir patvirtinti jai taikytiną aplinkos atkūrimo priemonių planą, dėl galimos gamtai padarytos žalos, kai į „Klaipėdos vandens“ apvalytų nuotekų kolektorių buvo leidžiama dalis biologiškai neišvalytų nuotekų.

Kaip teigiama pranešime, „Grigeo Klaipėda“, pasitelkusi tarptautinius ekspertus, siekia išsiaiškinti poveikį gamtai: nustatyti, kiek žalos buvo padaryta į Kuršių marias leidžiant nuotekas, kokia žala padaryta kraštovaizdžio, vandens, augmenijos, augalijos, gyvūnijos, biologinės įvairovės bei kitų aplinkos elementų būklei.

Žalos reikšmingumą prašoma nustatyti remiantis užsienio ekspertų skaičiavimais pagal paimtų mėginių rezultatus, kurie bus lyginami su 2012 m. pradžioje fiksuota vandens būkle. Taip pat, kaip ir nustatyta teisės aktuose, bendrovė prašo nurodyti jai taikytino aplinkos atkūrimo priemonių plano įgyvendinimo terminus.

Kaip rašoma pranešime, po „Grigeo Klaipėda“ prašymo Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA), prašydamas atlikti Kuršių marių ties AB „Klaipėdos vanduo“ išleistuvu ekologinės būklės įvertinimą tam, kad būtų atliktas bendrovės neigiamo poveikio aplinkai bei kitiems aplinkos elementams reikšmingumo įvertinimas. Taip pat AAA prašoma pagal vykdomą valstybinį aplinkos monitoringą ir kitus atliekamus aplinkos elementų tyrimus, pateikti kitą informaciją ir išvadas, kurios gali būti reikšmingos aplinkos atkūrimo priemonių nustatymui.

Bendrovės tvirtinimu, AAA yra paskelbusi išvadas ir valstybinio monitoringo duomenis apie Kuršių marių (paviršinio vandens telkinio) būklę 2012–2019 metais. Ji tikina, kad tyrimų rezultatai neparodė išskirtinai blogesnės ekologinės ir cheminės būklės ties AB „Klaipėdos vanduo“ išleistuvu.

Tuo metu LRT.lt primena, kad „Grigeo“ prezidentui G. Pangoniui pareikšti įtarimai dėl sistemingų aplinkosaugos pažeidimų ir dokumentų klastojimu, dėl kurio buvo padaryta didelė žala. Iš viso įtarimai pareikšti 8 asmenims, vienas iš jų – juridinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi